reklamı kapat

POPÜLER

ZEISS VR One

Sanal gerçeklik dünyasına ZEISS da katılıyor

Dünyanın en iyi lenslerini üreten firmaların başında yer alan ZEISS, sanal gerçeklik gözlüğü VR One ile pazara sıkı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre önce duyurulan Samsung Gear VR’a rakip olarak geliştirilen gözlük, Gear VR’da olduğu gibi kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanarak üç boyutlu sanal deneyim yaşamasına olanak sağlıyor.

ZEISS VR One
İlk etapta iPhone 6 ve Galaxy S5 modelleriyle uyumlu şekilde çalışacak gözlük, 4,7 ve 5,2 inç arasındaki akıllı telefonlarla kullanılabilecek. Cihazın kullanma prensibi ise oldukça kolay. iPhone 6 veya Galaxy S5’i gözlüğün içindeki yuvaya yerleştirip kapağı kapattıktan sonra sanal gözlük kullanıma hazır geliyor. Ergononik bir tasarıma sahip olan akıllı telefonlar sayesinde kullanıcılar gözlük üzerinden film izleyebilcek ve oyun oynayabilecek.

ZEISS VR One
Açık kaynak SDK ile geliştiricilere uygulama geliştirmesine olanak sağlayacak ZEISS, ilk etapta iki içeriği kullanıcılara sunacak. Bu içeriklerden ilki medya oynatıcısı diğeri ise interaktif sanal gerçeklik uygulaması olacak. 100 dereceye kadar geniş bir görüş açısı sunan ve yılbaşından önce pazardaki yerini alması beklenen ZEISS VR One, 99 eurodan satışa sunulacak. Bu arada kullanıcıların telefonları gözlüğe yerleştirmesi için ekstradan 10 euro ödemesi gerektiğini de belirtelim.

ZEISS VR One