reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft RTX

Minecraft RTX için herkese açık Windows betası geliyor [Video]

Dünyanın en çok satan oyunu Minecraft, yakında zamanda RTX sürümüyle görsel anlamda çağ atlıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre dünya çapındaki milyonlarca Minecraft oyuncusu artık kendi dünyalarını hiç olmadığı kadar canlı deneyimleyebilecek. Minecraft RTX’in bu hafta yayınlanacak Windows 10 açık betası, tüm zamanların en çok satan oyununa daha gerçekçi gölgeler, aydınlatmalar ve canlı renkler ile bir görsel şölen ekleyecek. Yeni nesil ışın izleme ve yapay zekayı Minecraft’a getirmek için Mojang Studios ile birlikte çalıştıklarını ve sonuçların gerçekten şaşırtıcı olduğunu ifade eden Nvidia Oyun Başkan Yardımcısı Jeff Fisher, “Topluluklarda RTX sürümü için inanılmaz bir heyecan var ve onların neler yaratabileceklerini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. Perşembe günü, Pasifik saatiyle 10.00’da Windows 10’daki Minecraft oyuncuları, gerçek zamanlı ışın izleme, daha gerçekçi malzemeler ve NVIDIA DLSS 2.0 içeren yeni nesil grafikleriyle merakla beklenen ücretsiz oyun güncellemesinin beta sürümünü indirebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

RXT serisi ekran kartlarına özel olarak sürüm için Nvidia oyunculara Minecraft Marketplace’ten ücretsiz olarak indirebilecekleri altı yeni oyun dünyası sunacak ve gerçek zamanlı ışın izleme uygulandığında Minecraft’ta nelerin mümkün olabileceğini deneyimlemelerini sağlayacak. “Minecraft için bir sonraki büyük evrim RTX ile geliyor.” diyen Minecraft’ın Microsoft Franchise Yaratıcı Direktörü Saxs Persson sözlerine şöyle devam etti; “Minecraft’ın temeli bloklarla bir şeyler inşa etmek üzerine kurulu. GeForce RTX GPU’lar, üreticinin araç kitine gerçek hayata çok yakın aydınlatma efektleri, gölgeler, yansımalar, kırılmalar ve daha fazlasını ekleyerek oyunun dünyasını çok daha gerçekçi bir görünüme kavuşturuyor.”

Minecraft RTX

Minecraft RTX harika görünüyor

Yine firmadan yapılan resmi açıklamaya göre RTX’li sürüm bu yılın sonunda Windows 10‘da Minecraft’a sahip olan kullanıcılara ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak. Oyuncuların bunun için 16 Nisan’da Xbox Insider Hub’ı üzerinden Minecraft Windows 10 RTX beta sürümüne kaydolmaları gerekecek. Hazırlanan beta dünyaları ise 16 Nisan’da Minecraft Marketplace’ten ücretsiz olarak indirilebilir olacak. Oyuncular RTX’li sürümü deneyimleyebilmek için GeForce RTX 2060 GPU veya daha üstü bir ekran kartına ve en son NVIDIA Game Ready Sürücüsüne ihtiyaç duyacak.

İLGİLİ HABERLER