reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft rakibi Lego Worlds’ün betası yayınlandı

02 Haziran 2015

Hayal gücümüzü sonuna kadar kullanabildiğimiz keyifli ve basit oynanışıyla milyonların gönlünde taht kuran Minecraft, teknik anlamda daha gelişmiş oyunları bile gerisinde bırakmayı başarmış durumda. Daha önce Minecraft evrenine ait oyuncaklarını piyasaya süren Lego da bu pastadan payını almak istiyor olacak ki Minecraft’a rakip oyununun beta sürümünü yayınladı.

Lego Worlds isimli oyunun en büyük farkı ise grafiklerde. Gerçek ve renkli Lego parçalarından oluşan dünyada yine Lego’nun kendine has karakterleri bulunuyor. Tıpkı Minecraft’ta olduğu gibi Lego Worlds‘te de istenen hemen hemen her şeyi inşa etmek mümkün oluyor. Oyun içerisinde otomobil, uçak, at gibi ulaşım seçeneklerinin yer alması ise Lego’nun oyununu farklı kılan detaylardan biri.

Tüm bu güzel özelliklere rağmen Minecraft’ın çekirdek oyuncuları için Lego Worlds yeterince detaylı bir oynanış sunmuyor. Bu da oyunda yapılabileceklerin, en azından şimdilik, Minecraft kadar fazla olmadığını gösteriyor. Şu aşamada online olarak oynanamayan yapımın bu özelliğinin önümüzdeki zamanlarda gelecek yeni güncellemeyle birlikte oyuna ekleneceği belirtiliyor. Beta aşamasında olan ve bu nedenle halen birçok eksiğe sahip olan oyunu satın almayı düşünenlerin olası hata ve eksileri göz önünde bulundurması tavsiye ediliyor. Lego Worlds’ü şu anda Steam üzerinden 24 TL‘ye satın alabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Minecraft rakibi Lego Worlds’ün betası yayınlandı” için bir cevap

  1. Koray dedi ki:

    Güzel görünüyor açıkçası. Zamanla en azından üst sıralarda kendine yer bulacaktır. Minecraft’e karşı kısa vadede şansı yok.