reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft, Wunderlist’in geliştiricisini satın alıyor

Microsoft’un gündemi şu sıralar Windows 10 ile dolup taşsa da yazılım devi bir yandan geleceğe yatırım yapmayı da ihmal etmiyor. Uygulama kanadını güçlendirmek isteyen şirket, meşhur Wunderlist uygulamasının geliştiricisi 6Wunderkinder’i satın almaya çok yakın.

Hem masaüstü hem de mobil platformlarda yer alan Wunderlist bir “to-do-list” yani “yapılacaklar listesi” uygulaması. Tıpkı Google’ın Keep uygulaması gibi günlük aktivitelerinizi, gelecek planlarınızı, kısaca unutmak veya kaçırmak istemediğiniz her şeyi kaydedip takip edebileceğiniz uygulama, görünüşe bakılırsa artık Microsoft çatısı altında hizmet verecek. İki taraftan da resmi bir açıklama gelmedi ancak Wall Street Journal‘ın haberine göre, yazılım devi söz konusu uygulamanın geliştiricisi 6Wunderkinder’i yaklaşık 200 milyon dolara bünyesine katmak için girişimlere başladı bile.

Microsoft’un Wunderlist ile ilgili planlarını henüz bilemiyoruz. Ancak bu yılın başlarında takvim uygulaması Sunrise‘ı satın aldığını düşünürsek, bu iki uygulamayı entegre edeceğini tahmin etmek zor değil. Wunderlist’in Windows 10’un çıkışına yetişmesi ise şimdilik zor görünüyor.

YORUMLAR