reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Samsung Android Windows 10

Microsoft’un Windows 10 için planladığı Android uygulama planı

Yazılım devi Microsoft, bir kez daha Windows 10 tarafına Android uygulama desteği getirme planları içerisinde bulunuyor gibi görünüyor.

Teknoloji devi Apple, M1 adını verdiği kendi işlemcisine sahip Mac bilgisayar modellerine biliyorsunuz iOS ve iPadOS uygulama desteği getirdi. M1’li MacBook’lara ve Mac mini’ye artık App Store’dan iOS ve iPadOS uygulamaları rahatlıkla yüklenebiliyor. Birçok kişiyi fazlasıyla memnun eden bu durumu Microsoft da uzun zamandır Android için düşünüyor ancak hayata geçirmiyor. Firma şimdi bir kez daha kendi içerisinde Windows 10 tarafına Android uygulama desteği getirme planları yapıyor. Bir kaynak yazılım devinin bu konuda ciddi ciddi çalıştığını ve çıkış için de 2021’in hedeflendiğini aktarıyor. Ancak buna rağmen sürecin henüz yüzde 100 kesin olmadığını şimdiden belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Windows 10 ve Android arasında köprü kurabilir

Aslında firma şu an Android telefonlara iyi şekilde destek veriyor. Biliyorsunuz Your Phone (Telefonunuz) uygulaması üzerinden Android telefonlar Windows 10’lu bilgisayarlardan rahatlıkla yönetilebiliyor. Hatta Microsoft ve Samsung, kurdukları ortaklık ile Android uygulamalarını Windows 10 içerisine geçtiğimiz dönemde destekli bazı Samsung telefonlar üzerinden de dahil etmişti. Altyapı temel olarak Android uygulamalarını, Windows 10’daki Telefonunuz uygulaması içerisinde açmanıza ve kullanmanıza imkan tanıyor. Bu da bazı durumlar için oldukça faydalı görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Acil durumlar için hazırlanan elektrikli bisiklet