reklamı kapat

POPÜLER

Ambulans elektrikli bisiklet Emergency Bikes

Karşınızda ambulans olarak tasarlanan elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisiklet pazarının son dönemdeki en çok dikkat çeken modeli açık ara ambulans olarak tasarlanan model oldu.

Elektrikli bisiklet pazarında her ihtiyaca ve alana yönelik artık onlarca farklı model yer alıyor. Hatta aktif olarak satışı yapılan yüzlerce normal seçenek de bulunuyor. Bunlar arasından sıyrılmayı başaran son model ise spesifik bir amaca yani hayat kurtarmaya odaklanıyor. Bu yukarıda tanıtım videosunu izleyebileceğiniz Emergency Bikes isimli bisikletin arkasında Wunderman Thompson ve Ecox Enterprises firmaları yer alıyor. Paris merkezli sağlık merkezinin de desteğinin bulunduğu bisiklet, trafik sorununun içinden çıkılmaz hale geldiği büyük şehirlerdeki ilk müdahale için harika görünüyor.

Önünde ilk yardım için gereken hemen hemen tüm araç ve gereçlerin yer aldığı büyük bir bölüm bulunan bu özel bisiklet, oldukça güçlü bir korna ile LED aydınlatma sistemleriyle geliyor. Normal bir ambulansın girmeyeceği, araç trafiğine kapalı alanlar için gerçekten harika olan ambulans elektrikli bisiklet Emergency Bikes, patlamayan lastikler üzerinde yol alıyor, konum takibi için GPS‘e sahip ve USB portu üzerinden cihaz şarjı gerçekleştirebiliyor.

Ambulans elektrikli bisiklet Emergency Bikes direkt olarak hayati ilk müdahaleye odaklanıyor

Temelinde 500 Wh kapasitesinde çift lityum-iyon pil paketi yer alan model, aktarıldığı kadarıyla 160 km kadar pedal destekli menzil getiriyor. Dört pistonlu hidrolik disk frenleri ile doktor ya da sağlık görevlerinin durdurmakta zorlanmayacağı bisiklet, 75 Nm tork getiren elektrikli motoru ile yokuşlarda dahi sorun yaşamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin şu an satışa hazır olduğu aktarılıyor ve yakında ciddi şekilde yaygınlaşması bekleniyor. Bu tarz bir ulaşım aracı büyük alışveriş merkezleri ya da büyük etkinlik alanları için de oldukça mantıklı görünüyor. Bu bisiklet gerçek ambulans gelene kadar birçok kişinin hayatını kurtarabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor.