reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Microsoft, Xbox konsollara Android desteği getiriyor olabilir

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 işletim sistemi sonrasında Microsoft Android desteğini Xbox tarafına genişletmek istiyor.

XDA’nın haberine göre kısa süre önce Microsoft Store’a “Windows Subsystem for Android” isimli bir uygulama giriş yaptı. Bu uygulamanın en önemli bulunan detayı ise Xbox desteği oldu.

İşte tam olarak buradan Microsoft’un Xbox konsollara Android uygulama desteği getiriyor olabileceği gündeme geldi. Bu detay sanıyoruz konsol tarafı için ilk defa karşımıza çıktı.

Temelinde Windows işletim sistemi bulunan Xbox’ların Android uygulama desteğiyle beraber kişilere daha fazla uygulama ve mobil oyun sunması çok olası ve kağıt üzerinde güzel görünüyor.

Ancak yine de bu durumun henüz yüzde 100 kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Firmadan bu konuda olumlu ya da olumsuz bir açıklama bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox tarafı gibi Windows 11 işletim sistemi için de Android desteği bulunuyor

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi için daha önce sürekli olarak ekim ayı içerisinde geliyor deniyordu.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Microsoft, sistemin tam olarak 5 Ekim tarihinde kullanıma sunulacağını duyurdu. Windows 11’in lisanslı Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz olacağını tekrardan belirtelim.

Bu arada firma bazılarını üzecek bir haber de verdi. Ortaya çıktığı kadarıyla sürüm ilk aşamada Android uygulama desteğini sunmayacak. Yerleşik olarak desteklenen bu imkan, ancak yapılacak detaylı testler sonrasında aktif hale getirilecek. Bunun için biraz daha beklenecek.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: