reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft

Microsoft, Ali Akgün önderliğinde kurulan AMPX ile Android odağını güçlendiriyor

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alan yazılım devi Microsoft, bugün “Android Microsoft Platform and Experiences” ile gündemde.

Microsoft, son dönemde Android tarafına çok büyük önem veriyor. Kendi Android telefonunu üreten firma, genel olarak Android telefonlar ile Windows arasındaki bağı kuvvetlendirmek adına da büyük adımlar atıyor. Kısa süre önce Your Phone uygulamasını Phone Link haline getiren yazılım devi, bu sefer bir yeniden yapılanma ile gündemde. Ortaya çıktığı ve daha sonra resmen doğrulandığı kadarıyla firma Panos Panay altında görev yapacak Android Microsoft Platform and Experiences ya da kısaca AMPX isimli yeni bir takım kurdu. Bu 16 yıldır Microsoft’un bünyesinde olan Ali Akgün önderliğinde çalışacak takım, spesifik olarak Windows ile Android odağında önemli çalışmalar gerçekleştirecek ve iki dünyayı hiç olmadığı kadar iç içe geçirecek.

Android telefonları Windows PC’lerin bir parçası haline getirme konusunda uzun vadeli planlar yaptığı aktarılan firma, burada mantıklı bir adım atıyor. Çünkü Windows kullanıcılarının çok büyük bölümü bir Android telefona sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows ile iPhone’lar ya da iOS cihazlar arasındaki bağ ise çok iyi durumda değil. Apple’ın sınırlamaları nedeniyle Phone Link uygulamasında iPhone desteği yer almıyor ve bu durum yakın zamanda da değişecek gibi görünmüyor. iPhone ile Mac’ler entegre olarak iyi çalışıyor ancak orada Windows ile Android arasındaki bağın getirdiklerinin çok azı sunuluyor.

Microsoft gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi