reklamı kapat

POPÜLER

2020 Afa Romeo Giulia

Alfa Romeo, BMW 7 Serisi ve Mercedes S-Serisi gibi isimlere rakip hazırlığında

 - Güncelleme: 02 Nisan 2022 14:08

Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato, markasının Giulia ve Stelvio’nun üzerinde konumlanacak modeller için hazırlandığını duyurdu.

Stellantis oluşumuyla birlikte Lancia‘da olduğu gibi tekrar ayağa kaldırılmasını beklediğimiz Alfa Romeo, bu beklentilerin gerçekleşeceği mesajlarını Tonale ile vermeye başladı. Stelvio’nun altında konumlanan kompakt SUV modeliyle birlikte yeni bir kullanıcı kitlesini kendisine çekmek isteyen markanın başına da Peugeot’da yaptığı işlerle dikkat çeken Jean-Philippe Imparato’nun getirilmesi beklentileri bir katman yukarı taşıyor. Tonale ile birlikte yeni bir tasarım kimliğinin de mesajlarının verildiği Alfa cephesinde, 2027 yılından itibaren sadece elektrikli araçlar satma hazırlığı da devam ediyor. Yeni nesil güç ünitesinin beraberinde getirdiği temiz sayfa ile birlikte Imparato’nun ürün gamını bambaşka bir noktaya taşıma çalışmaları da görünmeye başladı. Önümüzdeki süreçte markasının daha üst segmentlere oynayacağını açıklayan başarılı yönetici, hedef olarak ise BMW 7 Serisi gibi önemli isimlerin yer aldığı yeri işaret etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo için zirveye oynayan modeller hedefte

Süreçle ilgili AutoWeek‘e konuşan Imparato, Stellantis çatısı altında DS ve Maserati ile birlikte premium segmentte konumlanan üç markadan biri olmalarından ötürü “pergeli biraz daha açarak” daha yukarıları hedeflemenin önemine vurgu yapıyor. Imparato; “Bunu buradan ilk kez açıklamak istiyorum. Markamızın geçmişi ve bilinirliğinin yanında küresel bir premium üretici olarak konumlanma arzumuz var. Bu sebeple daha yukarılarda mücadele edecek bir SUV modeli ve sedanı hayata geçirmek istiyorum. Şu aşamada bunun hangi formüller üzerine şekilleneceğiyse bir soru işareti.” şeklinde konuştu. Markanın 2027 planı kapsamında doğrudan tamamen elektrikli olma potansiyelleri de bulunan bu modeller için “STLA” platformundan faydalanılması bekleniyor. Farklı segmentler için üç farklı ebatlarda tercih edilebilen bu platformla birlikte Alfa Romeo’nun BMW i7 ve Mercedes EQE-EQS gibi isimlere karşı önemli silahları getirmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER