reklamı kapat

POPÜLER

Ring

Bluetooth’lu yüzük Ring ve parmağınızı kullanarak her şeye hükmedin [Video]

Akıllı telefon, akıllı saat derken akıllı yüzük modelleri bir bir karşımıza çıkmaya başladı. Kullanıcılarla buluşmak için gün sayan Smarty Ring ve Fin‘in ardından şimdi de yeni bir yüzük modeli ile karşı karşıyayız. Kickstarter üzerinden fon desteği arayan Ring, parmak hareketiyle akla gelebilecek birçok şeyi kontrol etmeye olanak sağlıyor.
Ring
iOS/Android/PC destekli cihazlarla Bluetooth aracılığıyla bağlantı kuran yüzük, giyilebilir cihazlar, ev sistemleri, kontrol araçları (AR.Drone gibi), Facebook, Twitter, Evernote ve diğer bir çok iOS uygulaması ile uyumlu şekilde çalışıyor. Öncelikle bu yüzüğü kullanabilmek için akıllı telefonun uygulamasına istediğiniz parmak hareketini yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından Bluetooth yardımıyla bu hareket yüzüğe gönderiliyor.

Ring
Bluetooth bağlantı noktasına sahip bir aydınlatma sistemini/televizyonu açıp kapatmak veya akıllı saate el hareketleriyle tek tek harfleri girerek mesaj yazmak bu yüzük sayesinde oldukça kolay. Alışverişlerde ödeme yapabilmeyi de mümkün hale getiren Ring, titreşim ve LED ile kullanıcılara bildirimlerde de bulunabiliyor. Dokunmatik bir yüzeye de sahip olan Ring’in geliştiricisinin belirttiğine göre tam şarj edildiğinde 1000 parmak hareketi yapılabiliyor.  Şimdiye kadar yaklaşık 176 bin dolar bağış toplayan Ring, 250 bin dolar bağışı geride bırakırsa 165 dolardan bu yılın temmuz ayında piyasaya sunulacak.

Ring
Ring

VİDEO