reklamı kapat

POPÜLER

Oura Ring 3 için özel "Gucci" sürümü

Akıllı yüzük Oura Ring 3 için özel “Gucci” sürümü hazırlandı

Geçtiğimiz yıl tanıtılan akıllı yüzük modeli Oura Ring 3 için zenginleri odak noktaya alan bir Gucci ortaklığı kurulmuş durumda.

Oura’nın üçüncü jenerasyon akıllı yüzük modeli Oura Ring 3, 2021’de tanıtılmış ve ikinci jenerasyona oranla yapabildiklerini artırması ile ses getirmişti. Bünyesinde bir ekran yer almayan ürün, taşıdığı sensörler ile artık direkt olarak parmaktan nabız ölçebiliyor, kadınlara özel sağlık özellikleri (Örneğin önceden adet dönemi belirleme) taşıyor ve uyku takibini de geride bırakmıyordu. Aktivite takibi yapabilen ve bunu yeni sensörleriyle hiç olmadığı kadar doğru ve detaylı hale getiren ürün, vücut sıcaklığına bakabiliyor ve yeni sürümüyle daha büyük bir hafızaya sahipti. Titanyum gövdesi su geçirmeyen ve 7 güne kadar pil ömrü sunan akıllı yüzük modeli Oura Ring 3, akıllı telefonlara Bluetooth LE teknolojisiyle bağlanıyordu.

Modeli bugün gündeme getiren özel “Gucci” sürümü de tam olarak bu özellikleri sunuyor. Akıllı yüzüğe teknik anlamda hiçbir ekstra katmayan sürüm, sadece tasarımda fark yaratıyor. Ürünün fiyatı normalde 300 dolar seviyesinde yer alırken, “black synthetic corundum” olarak geçen gövde malzemesi ile üretilen ve altın detaylar ile bezenen “Gucci” sürümü için tam 950 dolar verilmesi gerekiyor.

Dört gramlık bir ağırlığı bulunan ve yukarıda gördüğünüz şarj ünitesiyle gelen ürün, aktarıldığı kadarıyla Oura’nın normalde 6 dolar aylık aboneliğini ücretsiz olarak sunuyor olmasıyla da fark yaratıyor. Bu abonelik sayesinde akıllı yüzük modelinden sonuna kadar yararlanabiliyor, daha fazla veri elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatı ve yapısı gereği normal haliyle dahi çok fazla kişiye ulaşamayan ürünün, Gucci versiyonu da çok satmayacaktır. Akıllı yüzükler sınırlı imkanları ve düşük pil ömürleri ile hiçbir zaman gündelik yaşamın bir parçası haline gelemeyecek gibi görünüyor.

Akıllı yüzük modeli Oura Ring 3 yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı