reklamı kapat

POPÜLER

akıllı yüzük Oura Ring 3

Gelişmiş özelliklere sahip akıllı yüzük Oura Ring 3 tanıtıldı

Giyilebilir ürün pazarında akıllı yüzük tarafı çok aktif değil. Ancak bu alan utulmuş da değil. Bugün Oura Ring 3 karşımızda yer alıyor.

Oura’nun üçüncü jenerasyon akıllı yüzük modeli Oura Ring 3, ikinci jenerasyona oranla yapabildiklerini aktarıyor. Elbette bünyesinde bir ekran yer almayan ürün, taşıdığı sensörler ile artık direkt olarak parmaktan nabız ölçebiliyor, kadınlara özel sağlık özellikleri (Örneğin önceden adet dönemi belirleme) taşıyor ve uyku takibini de geride bırakmıyor.

Sürpriz olmayacağı üzere aktivite takibi yapabilen ve bunu yeni sensörleriyle hiç olmadığı kadar doğru ve detaylı hale getiren ürün, vücut sıcaklığına dahi bakabiliyor ve artık daha büyük bir hafızaya sahip. Bu sayede daha fazla veri / bilgi hafızada tutulabiliyor.

Titanyum gövdesi elbette su geçirmeyen ve 7 güne kadar pil ömrü sunan akıllı yüzük modeli Oura Ring 3, Bluetooth LE teknolojisiyle akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Bu bağlantı sayesinde akıllı yüzük modelinin verileri telefon uygulamasından rahatlıkla görülebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı yüzük Oura Ring 3 yine çok öne çıkmayacak

15 Kasım tarihinde yurt dışı merkezli olarak satışa sunulacak ürünün fiyatı 300 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat ve yapısı gereği modelin çok fazla kişiye ulaşması beklenmiyor. Ancak bu alanda yapılan geliştirmeler, yeni teknolojiler sayesinde geleceğin giyilebilir cihazlarına temel olacak.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi