reklamı kapat

POPÜLER

minecraft, microsoft

Microsoft, Minecraft için uygun Apple platformu sayısını azalttı

Microsoft, Minecraft ile alakalı sessiz sedasız bir karar aldı. Bu karar neticesinde oyunu artık Apple’ın bir işletim sistemi çalıştıramayacak.

Microsoft’un aldığı karara göre oyunun çekildiği Apple platformu Apple TV oldu. Bu da artık oyunun Apple TV sürümünün güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Uygulama mağazasından kaldırılan oyunun yüklü olduğu Apple TV’ler ise karşılarına çıkan oyun içi uyarıya rağmen oyunu çalıştırmaya devam edecek. Aslında 24 Eylül’den itibaren etkisini göstermiş olan bu kararın geniş kitlelerce bu hafta fark edilmesi ise Apple TV’nin oyunseverler tarafından henüz benimsenmediğinin somut bir kanıtı olabilir. Apple, 2015’te tvOS için geliştiricilerden Siri Remote desteğini zorunlu kılmış ancak sonraki sene bu zorunluluğu ortadan kaldırmıştı. Bu hamleye yönelik yorumlar da birçok kişi tarafından Apple TV’nin uygulama ve oyun zenginliğine yönelik kötü bir strateji olduğu şeklindeydi. Dünyanın en popüler oyunlarından Minecraft’ın hala aklınıza gelebilecek her konsolda, telefonda ve bilgisayarda bir oyunu bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satın alımlar iade edilecek

Karar 24 Eylül’den itibaren uygulanmaya başlandığı için bu tarihten 90 gün öncesine kadar oyunla alakalı yapılan satın alımlar iade edilecek. iOS ve Mac platformlarındaki Minecraft’in Apple TV’den kaldırılmasının arkasındaki gerçek sebep ise şu anlık bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Minecraft’ta Yaratılan Nükleer Savaş Sığınakları