reklamı kapat

POPÜLER

Google, Japonya’da yarışmayla Pokemon Eğitmeni işe alacağını duyurdu [Video]

Google‘ın çok uzun zamandır artırılmış gerçeklik teknolojisine yatırım yaptığını biliyorduk. Ancak firmanın Japonya’daki resmi blogundan yayınlanan bir haber ve video bir anda tüm dikkatleri üzerine çekti. Google, Google Maps ile entegre artırılmış gerçekliğe dayalı bir Pokemon avı oyunu hazırladığını ve kazananı Pokemon Eğitmeni olarak işe alacağını duyurdu.

Kullanıcılarına gerçek hayatta Pokemon avcısı olmayı vadeden video ve ilan elbette ki Google’ın Japonya’daki kullanıcıları için hazırladığı 1 nisan şakasından başka bir şey değildi. Google’ın Japonya ile başlayan 1 nisan şakaları dünyanın farklı bölgelerinde devam eder mi bilmiyoruz ancak birçok firmanın bu günü daha neşeli hale getirmek için farklı çalışmalar içerisine girmesi oldukça muhtemel görünüyor.

Bu arada elbette ki bu şaka Google’ın artırılmış gerçeklik teknolojisi üzerine çalışmadığı anlamına gelmiyor. Ancak şirketin kısa vadeli planları içerisinde Nintendo tarafından yaratılan bir oyun ve çizgi seri olan Pokemonlara yönelik bir eğitmeni işe almanın henüz bulunmadığını net bir şekilde söyleyebiliriz.

VİDEO