reklamı kapat

POPÜLER

Asphalt 8: Airborne

iPhone ve iPad oyunlarında Twitch devri başladı

Twitch.tv aracılığıyla oyun yayını yapma imkanının oyun endüstrisini değiştirdiğini kabul etmeliyiz. Oyun şirketlerinin pazarlama, içerik ve içeriğin yayınlanmasını tekrar gözden geçirmesine sebep olan bu yayıncılık trendi şimdi de mobil oyun anlayışını değiştirmeye başlıyor. Asphalt 8: Airborne içine entegre edilen Twitch üzerinden yayın yapma özelliği sayesinde artık iOS cihazlarda sevilen yarış oyunumuzu oynarken bir yandan da izleyicilerimize yayın yapabileceğiz.

twitch
Mart ayının başlarında mobil işletim sistemleri için bir SDK yayınlayan Twitch oyun yapımcılarının oyunlarının içine doğrudan Twitch yayını yapma imkanını yerleştirmelerine olanak tanımıştı. Asphalt 8: Airborne’un yapımcısı Gameloft, Twitch ile girdiği ortaklık süreci ile tam da buna olanak sağlayacak bir güncellemeyi App Store’da yayınladı. Yayınlanan güncellemeden sonra; oyunu açtıktan sonra ana menüde sağda bulunan ufak bir tuşa tıklayıp Twitch ayarlarına erişebilir hale geliyorsunuz. Twitch hesabına giriş yaptıktan sonra anında yayına başlayabiliyorsunuz. Ayrıca iOS cihazlarının mikrofon ve ön yüz kamerasını da kullanan sistem sayesinde oyunu oynarken diğer platformlarda olduğu gibi kendi görüntülerinizi yayınlama şansına da sahip oluyorsunuz.

twitch
Çok hızlı bir biçimde yayıncılığa girmenizi sağlayan uygulama aynı zamanda başka Asphalt 8: Airborne oyuncularını da tek tuşa basarak izlemenize olanak tanıyor. Twitch chat özelliği atılan mesajların geçici olarak ekranın altında bir şeritten okunabilmesiyle sunulmuş, ayrıca isterseniz yayını tek tuşla oyun sırasında durdurabilir, ayarlardan mikrofonu ve kamerayı birbirlerinden ayrı bir biçimde kapatabilir ve yayınınızı kontrol edebilirsiniz. 

Twitch pazarlama başkan yardımcısı Matthew DiPietro, Gameloft ile olan ortaklığı anlatırken şunları dile getiriyor: “Canlı yayın yapma özelliği insanların oyun oynama şeklini değiştiriyor. Twitch yeni nesil konsollarda yerini hızlıca buldu, Gameloft ile olan ortaklığımızla ilk yayın olanağı sunan mobil oyunu yayınlayarak oyuncuların olduğu her yerde bulunma amacımıza bir adım daha yaklaşıyoruz. Ayrıca Asphalt 8: Airborne, yüksek puanlar alan bir oyun olarak, topluluğumuza da uyuyor.” Asphalt 8: Airborne oynarken canlı yayın yapmanın hayatımızı nasıl değiştireceğini, başka hangi oyunların bu özelliği sunmak için güncelleme çıkartacağını zaman bize gösterecek.

twitch
Şimdilik yaşadığımız tek değişim yüz ifadelerinin yarış oyunlarında ne kadar kontrolsüz olduğunu farketmek ve yayın yaparken parmakla kazara kamerayı kapatmamaya alışmak oldu. Kendi suratımızı kamerada ortalamaya çalışırken arabayı sürekli duvarlara çarpmamız da cabası. Kısaca özetlemek gerekirse bir güncelleme ile Twitch’in bilgisayarlar ve yeni nesil konsollarda bulunan oyun canlı yayını özelliğini mobil cihazlara da ulaştıran Gameloft ve Twitch oldukça başarılı bir iş başarmış. Twitch yayını özelliği, canlı yayın yapılabilmesi için daha güçlü CPU ve GPU gerekeceğinden ancak yeni nesil iPhone ve iPad’lerde erişilebilir olacak. Güncelleme aynı zamanda yeni haritalar ve oyun içeriklerini de kapsıyor.

Asphalt 8: Airborne

FiYAT
Ücretsiz*

BOYUT
1,03 GB

YÜKLEMEK iÇiN
Asphalt 8: Airborne
*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne