reklamı kapat

POPÜLER

twitch

Twitch’in mobil uygulaması baştan aşağı değişiyor [Video]

Oyun yayını dendiğinde akla gelen ilk platform olan Twitch, dünya çapında milyonlarca oyun tutkununu bir araya getiriyor ve oyun yayınlarını izlemeyi kolaylaştırıyor. Bilgisayardan Twitch yayınları izlemek çok kolay. Ancak aynı şeyi mobil için söylemek pek de mümkün değil. Mobil uygulamanın karmaşık arayüzü ve masaüstüne göre daha sınırlı olan özellikleri, telefon veya tablet üzerinden yayınları izlemeyi güç hale getiriyor. Twitch de bu sorunu görmüş olacak ki mobil uygulamasını tamamen yenilemek için gün sayıyor. 

Belirtilenlere göre Twitch’in yeni uygulaması tamamen yeni ve eskisine göre daha basit bir tasarımla karşımıza çıkacak. En büyük yenilik ise telefon üzerinden tek dokunuşla canlı yayın başlatabilmek olacak. Böylece kullanıcıların yayın yapabilmek için farklı uygulamalara geçiş yapmasına gerek kalmayacağı ve Twitch üzerinden kolaylıkla yayın yapılabileceği ifade ediliyor.

Twitch’in mobil cihaz üzerinden yayına hazırlanıyor olması canlı yayın uygulamaları arasındaki rekabeti körükleyeceğe benziyor. Halihazırda Facebook , Instagram ve Periscope gibi uygulamalar canlı yayın hizmeti sağlıyor. Twitch’in kategorisi her ne kadar farklı olsa da oyun tutkunlarının canlı yayın için mobil uygulama olarak Twitch’i tercih etmesinin diğer uygulamaları etkilemesi muhtemel görünüyor. Twitch’in  yeni tasarımının önümüzdeki haftalarda tüm dünyada kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.