reklamı kapat

POPÜLER

Neill Blomkamp’ın gizemli bilim kurgu projesinden yeni kısa film: Firebase [Video]

Son zamanlarda ismini sık sık andığımız Neill Blomkamp yeni bir kısa filmle karşımıza geliyor. Oats Studios projesi olan bu kısa filmin ismi Firebase. Olaylar bu sefer Vietnam topraklarına taşınıyor.

Kısaca bahsetmek gerekirse Neill Blomkamp’ın bağımsız bir bilim kurgu projesi için kolları sıvadığı bir süredir biliniyordu. District 9, Elysium, Chappie gibi yapımlarla tanınan başarılı yönetmen farklı bilim kurgu hikayelerini kısa filme dönüştürüyor. Bu çalışmalar YouTube ve Steam üzerinden izleyicilerle buluşuyor. Üstelik bunları izlemek için herhangi bir ödeme yapmak gerekmiyor. Bunun yanında arzu edenler Steam üzerinden kısa filme dair işlenmemiş tüm görüntülere ulaşabiliyor. Bu sayede filmcilik konusunda hevesli kişiler başarılı bir yönetmenin çalışmalarını yeniden düzenleme fırsatı elde ediyor.

Serinin ikinci hikayesi olan Firebase izleyicileri Vietnam Savaşı dönemine götürüyor. Buradaki hikaye Hines isimli bir Amerikan askerinin etrafında şekilleniyor. Paylaşılan resmi özete göre zaman ve uzayın yapısı Hines’in etrafında bozulmaya başlıyor. Böylece hem onu hem de bizi farklı bir macera bekliyor. Bu hikaye ile Neill Blomkamp, Vietnam Savaşı’ndaki eşsiz ortamı bilim kurgu ögeleriyle bir araya getirmiş oluyor.

Yaklaşık 28 dakika uzunluğundaki Firebase kısa filmini haberimizin girişinde bulabilirsiniz. Neill Blomkamp’ın diğer projelerini de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.