reklamı kapat

POPÜLER

Neill Blomkamp’ın gizemli bilim kurgu projesinden ilk tanıtım ortaya çıktı [Video]

Neill Blomkamp bir süredir paylaştığı bilgilerle meraklanmamıza neden oluyordu. Sonunda başarılı yönetmenin gizemli projesi gün yüzüne çıktı. Oats: Volume 1 isimli bu proje Steam üzerinden izleyicilerle buluşacak. Bilim kurgu türünde bir dizi deneysel çalışma içerecek.

District 9, Elysium, Chappie gibi yapımlarla tanıdığımız Blomkamp aslında bir süredir sorularıyla izleyicileri yokluyordu. Geçtiğimiz ay “İleride uzun metrajlı filme dönüşme potansiyeli olan deneysel kısa filmleri Steam üzerinden satsam, insanlar izler mi?” diye sormuştu. Takipçilerinin büyük çoğunluğundan aldığı olumlu geri dönüşlerin ardından Oats Studios projesi gün yüzüne çıktı.

Paylaşılan ilk tanıtımda farklı farklı hikayelerin bir araya getirildiğini görüyoruz. Başlangıçta üst sesin “Bir zamanlar insanoğluyduk. İnsanlıktık. Bizi ortadan kaldırmak için geldiler.” sözlerini sarf ettiğini duyuyoruz. Ardından bitkilerle kaplanmış Eyfel Kulesi, farklı bir tasarıma sahip uzaylılar, Vietnam üzerinde uçan askeri helikopterler ve farklı mücadeleler görüyoruz. Bu dünyaya uyum sağlamayamayanlar ise yok oluyor. Üstelik paylaşılan tanıtımda ünlü isimler de yer alıyor. Onların arasında en fazla dikkat çeken ise Sigourney Weaver oluyor.

Oats: Volume 1 projesinin ne zaman izleyicilerin beğenisine sunulacağı henüz bilinmiyor. Belli olan tek şey bir süredir bağımsız yapımlara da ev sahipliği yapan Steam üzerinden paylaşılacağı…