reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Neill Blomkamp’ın gizemli bilim kurgu projesi yeni tanıtımıyla karşımızda [Video]

Başarılı yönetmen Neill Blomkamp‘ın gizemli ve farklı bir bilim kurgu projesi tasarladığı bir süredir biliniyordu. Oats: Volume 1 isimli bu projenin ilk tanıtımını geçtiğimiz hafta seyretmiştik. Kısa filmlerden oluşan bu proje için daha kapsamlı bir tanıtım izleyicilerle paylaşıldı.

Neill Blomkamp denince akla ilk gelenler District 9, Elysium, Chappie gibi yapımlar oluyor. Bunların yanı sıra başarılı yönetmenin adı uzunca bir süre Alien 5 ile birlikte anılmıştı. Kısa süre önce rafa kaldırıldığı duyurulan bu projenin ardından Oats Studios gün yüzüne çıktı.

Oats Studios temelde tek bir fikre dayanıyor: İleride uzun metrajlı filme dönüşme potansiyeli olan deneysel kısa filmler. Yani ortada birden fazla bilim kurgu konsepti bulunuyor ancak bunlardan hangilerinin ilgi çekeceği, hangilerinin başarılı olabileceği bilinmiyor. Neill Blomkamp şimdi tüm bu hikayeleri birer kısa filmlere dönüştürüyor. Kısa filmlerin yer aldığı ilk seri de Oats: Volume 1 şeklinde adlandırılıyor.

Hazırlanan yeni tanıtımda tamamen farklı görüntüler yer alıyor. Alışılmışın dışındaki uzaylı konseptlerinin yanı sıra ünlü isimler dikkat çekiyor. Onların arasında en fazla dikkat çeken ise Sigourney Weaver oluyor.

Oats: Volume 1’in ne zaman izleyici karşısına çıkacağı henüz belli değil. İlgi uyandıran kısa filmler Steam’in yanı sıra YouTube üzerinden de yayınlanacak gibi görünüyor.