reklamı kapat

POPÜLER

Tüm cihazlarınızı aynı anda şarj edebilen dizüstü bilgisayar kılıfı [Video]

Teknolojik cihazların sayısının artmasıyla birlikte her yanımız şarj cihazlarıyla dolmaya başladı. Özellikle de evden çıkarken bir cihazımızın şarj cihazını evde unutmak, gün içinde yarı yolda kalmamıza neden olabiliyor. Şarj cihazlarının tamamını yanımızda taşımak ise pek de kolay olmuyor. Geliştirilen bu dizüstü bilgisayar kılıfı ise aynı zamanda bir şarj cihazı görevi üstlenerek hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmayı hedefliyor. 

PC veya Mac dizüstü bilgisayar, telefon ve tableti aynı anda şarj etme imkanı sunan kılıf, böylece şarj cihazı ihtiyacını ortadan kaldırıyor. LAER isimli kılıfın içerisinde bilgisayarın şarj edilebilmesi için DC şarj özelliği sunuluyor. USB-C şarj girişi ile diğer cihazları şarj etmeyi sağlayan kılıfta bir de alışık olduğumuz USB-A şarj girişi bulunuyor. Bu sayede aslında sadece saydığımız cihazları değil USB girişine sahip olan her cihazı şarj etmek mümkün hale geliyor. Son olarak kılıfda QI kablosuz şarj özelliği de bulunuyor. Eğer cihazınızda kablosuz şarj özelliği bulunuyorsa tek yapmanız gereken telefonu kılıfın üzerine yerleştirmek oluyor.

LAER’de değiştirilebilir pil bulunuyor. İhtiyaca uygun olarak 5 bin ile 20 bin mAh arasında bir pil kullanılabiliyor. Dolayısıyla az sayıda cihaza sahip olanların devasa bir pili yanında gezdirmesi gerekmiyor. 100 dolar fiyat etiketiyle Indiegogo’da destek bekleyen proje eğer başarıya ulaşırsa LAER’in 2018’in mart ayında satışa sunulması bekleniyor.

VİDEO