reklamı kapat

POPÜLER

Pebble’ın yaratıcısından AirPods şarj eden iPhone kılıfı [Video]

Apple‘ın bir türlü stok yetiştiremediği popüler ürünlerinden AirPods için yeni aksesuarlar geliştirilmeye devam ediyor. En popüler fikir ise AirPods’u şarj eden iPhone kılıfı. Daha önce de gördüğümüz bu fikri bu kez hayata geçirenlerse eski Pebble ekibi.

Bir Kickstarter başarısı olan Pebble‘ın arkasındaki ekip yepyeni bir projeyle yeniden Kickstarter’daki yerini aldı. Yeni proje PodCase adını taşıyor. Eric Migicovsky’nin anlatımıyla tanıtılan PodCase aslında telefonunuzu şarj edebileceğiniz bir kılıf. USB-C ile beraber gelen PodCase 2.500 mAh gücünde bir pile sahip. Her ne kadar “ince” diye tanıtılsa da kılıfın pek ince olduğunu söylemek mümkün değil elbette. Ancak Apple’ın hörgüçlü kılıfına kıyasla daha az dikkat çekici bir kalınlıkta diyelim. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için tasarlanan PodCase’in esas özelliği ise elbette AirPods için özel bir yeri olması.


Kılıfın üst tarafında AirPods’u oturtabileceğiniz bir alan bulunuyor. Bu sayede kılıf hem telefonunuzu hem de AirPods’u aynı anda şarj edebiliyor. Tasarım açısından pek güzel görünmese de AirPods’u ayrıca kutusunda taşımak istemeyenler için basit bir çözüm diyebiliriz. 2.500 mAh telefonu sadece bir kere şarj etse de AirPods’u 40 kere şarj edebiliyor.

PodCase Kickstarter’da 79 dolardan başlayan fiyatlarla satışta. Projenin başarılı olması durumunda ekip iPhone 8 için de ayrı bir kılıf tasarlamayı planlıyor. Kılıfın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR