reklamı kapat

POPÜLER

Hafta sonu ne izlesek: American Made

Başrolünde Tom Cruise’un yer aldığı American Made sonunda izleyici karşısına çıkıyor. Biz de aksiyon dolu bu yapımı hafta sonu ne istesek köşemizde ele alıyoruz.

Kaçakçılıkla alakalı bir hikaye vadeden filmden bahsetmeye teknik detaylarla başlıyoruz. American Made’in yönetmen koltuğunda Doug Liman oturuyor. Başrolde ise aksiyon filmleriyle tanıdığımız Tom Cruise’u görüyoruz. Böylece Edge of Tomorrow‘da birlikte çalışan ikili yeniden bir araya gelmiş oluyor. Onlara bu sefer Domhnall Gleeson, Lola Kirke, Jesse Plemons, Jayma Mays, Sarah Wright Olsen ve Caleb Landry Jones gibi isimler eşlik ediyor.

Gerçek Bir Hikayeden Sinemaya

Türkçe ismi Barry Seal: Kaçakçı olan film 1980’lerde geçiyor. İsminden anlaşılacağı üzere sivil bir havayolları pilotu olan Barry Seal’ın sıra dışı macerasını anlatıyor. Ailesiyle huzurlu bir hayat süren kahramanımız CIA‘den gelen cazip teklifi reddedemiyor. Devletin isteğiyle Güney Amerika‘ya silah taşımaya başlıyor. İşler giderek büyüyünce Barry, CIA’in yanı sıra Pablo Escobar gibi uyuşturucu tacirleri için de çalışmaya başlıyor. Böylece pilotluktan profesyonel kaçakçılığa geçiş yapmış oluyor.

Barry Seal’ın maceralarına şahit olacağımız American Made, 8 Eylül’den itibaren beyaz perdedeki yerini alacak. Fragmanı hemen aşağıda, filmden kareleri ise haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

VİDEO