reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

AirPods Pro

AirPods Pro modelinin satışı için ilginç beklenti

AirPods’un “aktif gürültü önleme” özelliğine sahip yeni versiyonu AirPods Pro yurt dışında satışa sunuldu. Tim Cook’un kulaklığı alacak kitle için ilginç bir beklentisi bulunuyor.

Advertisement

AirPods’un yakaladığı başarının ardından Apple, kulaklığın en büyük eksikliklerinden birini giderecek yeni bir modelle karşımıza çıktı: AirPods Pro. EarPods tasarımından evrilmiş AirPods’un klasik tasarımında oynama yapan yeni nesil kulaklığın da öne çıkan yönü elbette aktif gürültü önleme özelliği oldu. Silikon başlıkla kulak içi formda tasarlanan kulaklık aynı zamanda AirPods’a kıyasla daha kısa saplara sahip. Taşıma kılıfı da yanı şekilde daha yatay tasarlanmış. Pro model çıktıktan sonra kullanıcılar ise ilk etapta Apple’ın eski AirPods’ları Pro modellere döndüreceğiniz düşünmüştü. Ancak Tim Cook’un yeni nesil kulaklıklar için farklı bir vizyonu bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Pro, selefinin yerine değil yanına geçecek

Cook’un beklentileri Pro modelin standart modelin yerine geçmesi değil. Cook, bu kulaklığı alacak ilk müşterilerin de doğrudan standart modele sahip olan müşteriler olduğuna inanıyor. “İlk etapta AirPods’a sahip kullanıcıların bu kulaklığı alacağını tahmin ediyorum. Günlük kullanımda standart versiyonu kullanırken aktif gürültü önleme özelliğine ihtiyaç duyduklarında Pro’yu kullanacaklar.

Cook’a göre Pro, AirPods’un yerini almaya çalışmıyor. Hatta aksine kullanıcıların ikisini beraber kullanmak isteyebileceğine vurgu yapıyor. “İhtiyaca bağlı” kullanma sisteminin AirPods Pro modellerinde gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise zaman gösterecek. Türkiye’de henüz satışı başlamamış olan modelin fiyatının 1.899 TL olarak açıklandığını belirtelim. Bu durumda Cook’un dediği gibi hem standart hem de Pro versiyonuna sahip olmak isteyebilecek bir kullanıcının Türkiye’de ödemiş olacağı toplam fiyat minimum 2.998 TL. Eğer standart versiyonun şarj kılıfı kablosuz şarj edilsin isterseniz bu fiyat 3.298 TL’ye çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Kulaklığın tanıtımı ve özellikleri