reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro

AirPods Pro kullanıcılarını sevindirecek gelişme

Apple, geçtiğimiz yılın sonunda AirPods Pro modeli için bir güncelleme sunmuş ve ardından bu güncellemeyi yayından kaldırmıştı. 2C54 adını taşıyan güncelleme ses performansında iyileştirme sunsa da gürültü engelleme özelliğinde düşük yaşanmıştı.

Dört aydır konu hakkında sessizliğini koruyan ve kulaklığa bir güncelleme yayınlamayan Apple, AirPods Pro için yeni bir güncelleme paylaştı. 2D15 olarak adlandırılan güncellemenin sunduğu yenilikler belli olmasa da bu güncellemenin aktif gürültü engelleme özelliğinde yaşanan sorunu çözdüğü belirtiliyor. Ses performansında bir iyileştirmenin yapılıp yapılmadığı ise belirsizliğini koruyor. AirPods’ları manuel olarak güncellemek ne yazık ki mümkün değil. Kulaklıklar bir iOS cihazda bağlıyken Wi-Fi üzerinden otomatik olarak güncelleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‌‌AirPods‌‌’un iOS cihazınıza bağlı olduğundan emin olun

Ayarlar uygulamasını açın.
Genel’e dokunun.
Hakkında’ya dokunun.
AirPods‌‌ öğesine dokunun.
“Donanım Yazılımı Sürümü” nin yanındaki sayıya bakın.

AirPods Pro sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor

Mevcut AirPods’tan farklı olarak kulak içi formunda hazırlanan kablosuz kulaklık, bu açıdan biraz daha farklı bir tasarıma sahip. Apple imzalı kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme özelliğiyle fark yaratıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Kulak içi formundan dolayı yalıtımı yüksek olan model, bunu gürültü engelleme ile birleştirerek sizi çevrenizden tamamen ayırabiliyor. Apple H1 çipini bünyesinde barındıran kulaklıkta eller serbest Siri özelliği de bulunuyor. Kulaklığın Türkiye satış fiyatı ise 1.899 TL.

İlginizi çekebilir

Kulaklığın tanıtım videosu