reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10

Huawei’den sekiz farklı cihaz için yeni EMUI 10 hamlesi

Huawei, EMUI 10 için çalışmalarına devam ediyor. Şimdi ise sekiz farklı model için Android 10 temelli arayüzün açık betası başlamış durumda.

Gelen bilgilere göre şimdiye kadar Mate 20, Mate 20 Lite, Mate 20 Pro, Mate 20 X, P30 Lite, Nova 5T, P Smart 2019 ve P Smart + 2019 modelleri için Çin merkezli yürütülen Android 10 temelli EMUI 10 betası, global olarak da kullanıma çıktı. Herkese açık olan betaya kişilerin Huawei’nin Beta uygulaması üstünden erişim sağlayabildiği aktarılıyor.  Bu arada hatırlarsınız kısa süre önce de Huawei’nin Türkiye Facebook hesabından  bir paylaşım yapılmış ve “Huawei P30, P30 Pro, Mate 20 Lite ve Mate 20 Pro modellerinden birine sahipseniz, Beta Kullanıcı Testi’ni indirerek EMUI10 işletim sistemini herkesten önce deneyin. 25 Ekim’de açılacak kayıtlar, ilk katılımcılar ile sınırlıdır. İndirmek için tıklayın.” açıklaması aktarılmıştı. Beta Kullanıcı Testi altında kişiler Huawei ID ile giriş yaparak yeni sürümü herkesten önce deneyebiliyor, firmaya hata bildirimi ve diğer konularda geri dönüş yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 hakkında detaylar şöyle

Yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Kompakt drone modeli DJI Mavic Mini