reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10

Huawei’den 2020’nin ilk EMUI 10 alacak telefonlar listesi

Android 10 temelli yeni nesil arayüz yapısı EMUI 10 için dev isim Huawei önemli bir paylaşım yaptı. İşte güncellemeyi alacak yeni cihazlar;

Huawei kullanıcılarının dünya genelinde merak beklediği Android 10 temelli EMUI 10, hali hazırda birçok cihaz için aktif olarak dağıtıma çıkmış durumda. Bazı cihazlar için de beta süreci süren arayüz, önümüzdeki dönemde birçok telefona daha gelecek. Peki bu akıllı telefonlar hangileri olacak? Huawei’den bu konuda global odaklı yeni bir liste geldi. Bu resmi listeye göre EMUI 10‘u bu ay içerisinde OTA üstünden alacak cihazlar şu şekilde:

-P30 Pro
-P30
-Mate 20 Pro
-Mate 20
-Mate 20 X
-nova 5T

Güncellemeye önümüzdeki aylarda geçecek cihazlar ise şu şekilde:

-Mate 20 RS Porsche Design
-Mate 20 X 5G
-P30 Lite
-nova 4e
-P20
-P20 Pro
-Mate 10
-Mate 10 Pro
-Mate 10 Porsche Design
-Mate RS Porsche Design
-Mate 20 Lite
-P Smart 2019
-P Smart+ 2019
-P Smart Pro
-P Smart Z
-nova 4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 için kısa bir özet yaparsak

Yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu da aktif olarak bulunuyor.

İlgili Video