reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10

Huawei, EMUI 10 alacak cihazlar için yeni liste paylaştı

Android 10 temelli yeni nesil arayüz yapısı EMUI 10 için Huawei paylaşımlarına devam ediyor. Bu sefer yine güncellemeyi alacak cihazlar gündemde.

Huawei kullanıcılarının merak beklediği Android 10 temelli EMUI 10, birçok cihaz için aktif olarak beta testine dahil ediliyor. Beta sürecini devamlı olarak artıran firma, yayımladığı yen liste ile güncellemenin ekim ve aralık aylarında arasında tam 33 farklı cihaza geleceğini aktarıyor. Aşağıda tam halini görebileceğiniz listede “Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X, Mate 20 Porsche RS, Mate 10, Mate 10 Pro, Porsche Design Mate 10, Porsche Design Mate RS, Nova 4, 4e, 5 Pro, P30, P30 Pro, P20, P20 Pro” ve “Honor 20, Honor 20 Pro, Honor V20, Honor Magic 2, Honor 10, Honor 8X, Honor 9X, 9X Pro, Honor 20i” gibi modeller yer alıyor. Bu arada bazı tablet modellerini de sürece dahil eden firma, gerçekten büyük bir dağıtım planı üzerinde çalışıyor. Bu da kullanıcıları sevindiriyor.

Huawei EMUI 10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 hakkında bir özet yaparsak

Yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

Arayüzü gözler önüne seren video: