reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10.1

Huawei EMUI 10.1 yenilikleri ve güncellemeyi alacak olası cihazlar!

Teknoloji devi Huawei, üç farklı modelden oluşan P40 ailesiyle beraber yeni EMUI 10.1 güncellemesini de tanıttı. Peki Huawei EMUI 10.1 neler getiriyor?

Güncelleme: EMUI 10.1’i alacak cihazlar açıklandı. Detaylar için tıklayın.

EMUI 10.1, Huawei’nin Android 10 temelli EMUI 10 üstüne kurduğu yeni arayüzü olarak karşımızda. Firmanın halen “işletim sistemi” demeyi tercih ettiği Huawei EMUI 10.1, firmanın resmi açıklamasına göre daha gelişmiş bir yapay zeka performansı içim bir dizi yeni özellik sunuyor. Bunlar arasında yer alan Huawei’nin yüz tanıma ve optimizasyon algoritmalarından yararlanan MeeTime, kullanıcı düşük ışıklı bir ortamdayken dahi yüksek kaliteli 1080p Full HD video görüşme yapmasına olanak sağlıyor. Bir diğer yenilik Huawei Share ise kullanıcıların kolayca dosya aktarımının yanı sıra, cihazlar arasında ekran paylaşımı gibi birçok özelliği de beraberinde getiriyor.

Firmanın Siri, Alexa, Cortana rakibi yeni sesli dijital asistanı Celia ise yine bir ilk olarak, nesne tanımlama, müzik ile video oynatma kontrolü ve metin mesajlaşma gibi bir dizi işlevin yeteneklerini geliştiriyor. Kişilere hemen her konuda yardımcı olan asistanın tüm detayları burada yer alıyor. Huawei EMUI 10.1 elbette başka yenilikler de getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MeeTime üstünden kişilerin ekranlarını anlık olarak başkalarıyla paylaşmasına imkan tanıyan arayüz, ekosistem cihazlarına dokunarak zahmetsiz bağlantı altyapısını da geliştiriyor. Sound Booster ile sesinizi Bluetooth hoparlörler üstünden geniş ortamlara duyurmanızı sağlayan EMUI 10.1, farklı Huawei cihazlardaki fotoğrafları herhangi bir Huawei cihazdan bulabileceğiniz bir galeri uygulaması da sunuyor. Bu aynı WiFi ağına bağlı cihazlar arasında çalışan ortak galeri özelliği gerçekten çok kullanışlı görünüyor.

Çok modern / şık görünen yeni temalar ile donatılan Android 10 temelli yeni arayüz, sahibi olduğunuz Huawei’nin tüm akıllı cihazlarını tek bir noktadan yönetmenize imkan tanıyan bir kontrol merkezi de taşıyor. Çoklu pencere kullanımı konusunda ciddi geliştirmeler alan EMUI 10.1, yapılan sistem seviyesi iyileştirmeler ile hali hazırda iyi olan EMUI 10’dan daha seri ve akıcı çalışıyor. Güvenli konusunda da önemli sistem seviyesi geliştirmeler ve şifreleme altyapıları kazanan arayüz, üç boyutlu etkisi yaratan yeni her zaman açık ekran altyapısıyla da göz doldurmayı biliyor. Bunlar aşağıda da görebileceğiniz üzere gerçekten etkileyici görünüyor.

Huawei EMUI 10.1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei EMUI 10.1 güncellemesi ne zaman gelecek?

Güncellemenin henüz ne zaman kullanıma çıkacağı bilinmiyor. Bunun için Huawei’den resmi bir açıklama bekliyoruz. Bu merak edilen açıklamanın da yakında yapılacağı aktarılıyor. Temelinde artık GMS değil HMS üstüne kurulan AppGallery’nin yer aldığı EMUI arayüz yapısı, genel olarak seviliyor ve bu yeni sürümde de değişmeyecek gibi görünüyor. Yeni arayüz hakkındaki son detaylar için bizi takip etmeye devam edin.

EMUI 10.1 güncellemesini alması beklenen cihazlar:

Mate 30 Pro
– Mate 30 Pro 5G
– Mate 30
– Mate 30 5G
– Mate 30 RS Porsche Design
– P30
– P30 Pro
– Mate X
– Mate 20
– Mate 20 Pro
– Mate 20 X 4G
– Mate 20 X 5G
– Mate 20 RS Porsche Design
– P30 Lite
– P20
– P20 Pro

– Nova 6
– Nova 6 5G
– Nova 6 SE/Nova 7i
– Nova 5T
– Nova 5
– Nova 5i
– Nova 5 Pro
– Nova 5i Pro

– Enjoy 10S
– Enjoy 10 Plus

– Y9s
– Y9 Prime 2019
– P smart+ 2019

– MatePad Pro, 5G
– MediaPad M6 Serisi

Honor V30 (Magic UI)

– Honor V30 Pro/ View 30 Pro (Magic UI)

– Honor 20 (Magic UI)

– Honor 20 Pro (Magic UI)

– Honor 20S (Magic UI)

– Honor V20/ View 20 (Magic UI)

– Honor Magic 2 (Magic UI)

– Honor 9x (EMUI)

– Honor 9X Pro (EMUI)

– Honor 20 Youth Edition (EMUI)

– Honor 10 (EMUI)

– Honor 20i / 20 lite / 10i (EMUI)