reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Celia

Huawei Celia ile tanışın; dijital asistan dünyasının en yenisi!

Teknoloji devi Huawei, P40 ailesinin lansmanı sırasında yeni dijital asistanı Celia ile karşımıza çıktı. Siri ve Alexa rakibi Huawei Celia iddialı görünüyor.

Apple Siri, Google Assistant, Microsoft Cortana ve Amazon Alexa karşısına çıkan Huawei Celia, firmanın dijital asistan pazarındaki sağlam bir seçeneği olarak dikkat çekiyor. Önümüzdeki dönemde OTA üstünden belirli bölgelerdeki Huawei cihazlara gönderileceği aktarılan asistan, tahmin edebileceğiniz üzere sesli olarak görev yapıyor ve birçok söylediğiniz komutu yerine getirebiliyor. “Hey, Celia” ile aktif edilebilen ya da güç butonuna uzun basınca açılabilen asistan, arama yapma, mesaj gönderme, takvim etkinliği oluşturma, müzik çalma, hava durumu bildirme gibi birçok konuda aktif olarak görev yapıyor. Elbette çok gelişmiş bir yapay zeka üstüne kurulan ve sürekli olarak geliştirileceği aktarılan Celia, sadece telefonlarla da sınırlı kalmıyor. Dijital asistan TV ya da akıllı hoparlör gibi diğer Huawei ürünlerine de giriş yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Celia çok kullanışlı görünüyor

Dijital asistan şu an İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillere destek veriyor. Başlangıçta kullanıma çıkacak ülkeler ise İngiltere, Fransa, İspanya, Şili, Meksika ve Kolombiya olarak açıklanıyor. Henüz Türkçe dil desteği hakkında ya da Türkiye’de ne zaman çıkacağı konusunda bilginin olmadığı Celia, umuyoruz Türkiye’deki kullanıcıları çok uzun bir süre bekletmez.

İlgili Video