reklamı kapat

POPÜLER

Apple Siri

Apple’dan dijital asistan Siri için çok büyük adım

Teknoloji devi Apple‘ın gelişmiş dijital asistanı Siri, artık rekabetin gerisinde yer alıyor. Amazon Alexa ve Google Assistant ile arası ciddi şekilde açılan asistan, birçok eleştiriye maruz kalıyor. Apple ise bu durumu çözmek için büyük bir işe alım gerçekleştiriyor.

Dijital asistan pazarının ilk büyük oyuncusu olmasına rağmen Siri artık geride yer alıyor. Geliştirme sürecinde yaşanan sorunlar, şirket içi vizyon kayıpları ve diğer aksaklıklar, asistanı ileriye değil geriye götürüyor. Özellikle 350 dolarlık HomePod içerisindeki konumuyla ciddi eleştirilere maruz kalan asistan, tahmin edersiniz Apple‘ın da hoşuna gitmiyor. İşte bunu değiştirmek için teknoloji devinin şu an tam 161 adet Siri temelli işe ilanı bulunuyor. Thinknum tarafından ortaya çıkartılan bu detay, gerçekten dikkat çekici görünüyor. Asistanı geliştirmek için sadece Amerika Birleşik Devletleri değil birçok merkeze özellikle yazılım mühendisi arayan şirket, ilan sayısıyla da en üst seviyeyi görmüş durumda. Geçtiğimiz aya oranla yüzde 24 artış anlamına gelen 161 iş ilanı, asistanın geleceğine büyük önem verildiğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Siri

“Apple ve Siri”

Gelişen akıllı teknolojiler ve kullanıcı alışkanları sonrasında dijital asistanlar artık daha çok öne çıkıyor. Bu yüzden teknoloji firmaları alanda öne çıkmak istiyor ve bu da çok mantıklı duruyor. Bu arada süreçte Samsung’un Bixby’si ve Microsoft’un Cortana’sı da bulunuyor. Ancak biliyorsunuz bunlar Siri’den de kötü durumda bulunuyor.

İlgili Video

Alexa sesini kaybetti!