reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom internet

Türk Telekom’dan yaşanan internet sorunu hakkında resmi açıklama

Türk Telekom, bugün ülke genelinde saat 16:00 civarında yaşanan internet sorunu hakkında önemli bir resmi açıklama yayımladı.

Bugün oldukça büyük ses getiren ve 16:00’da başlayıp 18:45’e kadar devam eden Türk Telekom merkezli internet problemi hakkında firmadan önemli resmi bir açıklama geldi. Bu açıklamada;

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.” cümlelerine yer verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk Telekom internet sorunu herkesi korkuttu

Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik bu siber saldırı, elbette oldukça kötü görünüyor. İnternetin artık her şeyimiz olduğu şu günlerde bu tarz sürpriz durumlar toplumda büyük yankı buluyor ve endişe yaratıyor. Böyle bir sorunun bir daha yaşanmamasını umut ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

Jaguar Land Rover’dan yürüten koltuk sistemi