reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Brie Larson eleştirilerine Captain Marvel’ın tepkisi

Captain Marvel filminin başrolünde yer alan Brie Larson uzun süre boyunca haksız eleştirilerin odağında yer aldı. Onun bu sıkıntılı dönemi Marvel çizgi romanlarına da yansıdı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Infinity War öncesinde Marvel dünyasına yeni dahil olan Captain Marvel’ın solo filmini seyrettik. Ancak filmin fragmanlarının çıktığı günden bu yana Brie Larson saçma eleştirilerin odağında yer aldı. Çoğunluğu erkeklerden oluşan bir izleyici kitlesi Brie Larson’ın bu karakter için doğru tercih olmadığını düşünüyordu. Bunun nedeni ise Brie Larson’ın feminen bir hava sergilemek yerine karakteri özüne sadık kalarak canlandırmasıydı. Kimileri “yeteri kadar gülümsemediğini” bile söylüyordu. Bunun kadınları çok rahatsız eden ve özellikle kadın düşmanı erkekler tarafından sarf edilen bir cümle olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Aynı zamanda Brie Larson’ın feminist açıklamaları da bu grubun canını sıktığı için Captain Marvel’ı boykot kampanyası başlatmaya çalıştılar. Fakat elbette sonuç başarısız oldu. Şu an hala izleyiciler Captain Marvel konusunda ikiye ayrılmış durumda.

Captain Marvel’dan hayranlara Brie Larson tepkisi

Son Captain Marvel çizgi romanında bu “daha çok gülme” meselesine laf atılıyor. Carol Danvers‘ın düşmanı teslim olmasını emrediyor. Captain Marvel da “Oldu, istersen başlamışken bana biraz daha fazla gülmem gerektiğini de söyle” diyor. Böylece Brie Larson’ı saçma şekilde eleştirilen seyircilere laf atılmış oluyor. Çizgi romanlardaki bu anları haberimizin içinde görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı