reklamı kapat

POPÜLER

AirPods ve iPhone’u bir araya getiren kılıf tasarımı

Apple’ın beklentileri aşan popülerliğiyle dikkat çeken kablosuz kulaklığı AirPods için aksesuar çalışmaları devam ediyor. Tasarımcı James Reed ve Ryan Mather, AirPods’a özel bir kılıf tasarladı.

Reed ve Mather’ın Apple için ürettiği kılıflarla öne çıkan firma Mophie için tasarladığı AirPods kılıfı sadece kulaklıkları değil, telefonunuzu da kapsıyor. iPhone + AirPod Battery Case isimli kılıf önden bakıldığında standart bir telefon kılıfından farksız görünüyor. Ancak arkası çevirildiğinde mat siyah bitiriş üstünde AirPods’u oturtabileceğiniz iki küçük yuva görülüyor. Kılıf, Apple’ın dillere dolanan “hörgüçlü” kılıfına kıyasla daha kibar olsa da alt tarafında, AirPods’un oturduğu kısımda mecburi bir çıkıntı yer alıyor.

Kılıfın amacı telefonu korumanın yanı sıra hem telefona hem de AirPods’a ekstra şarj sağlamak. Tabii kılıf konsept bir tasarım olduğu için pil kapasitesi bilinmiyor. Her ne kadar akıllıca bir tasarım gibi görünse de akla soru işaretleri de gelmiyor değil. Örneğin kulaklıklar kılıfa takılıyken yapılan bir telefon görüşmesinde, telefonu tutmanın rahat olup olmayacağı merak konusu. Aynı şekilde AirPods üstündeyken telefonu çantanıza attığınızda o karmaşa içinde kulaklıkların kılıftan çıkması olası. Ancak elbette tasarımın detayları bilinmediği için kulaklıkları ne kadar sağlam tuttuğu da belli değil. Yine de AirPods’u kaybetmek için ideal bir tasarım gibi görünüyor. Mophie için tasarlanan kılıfın üretime geçilip geçilmeyeceği bilinmiyor.