reklamı kapat

POPÜLER

XboxTwitch

Xbox One’a gelen Twitch uygulaması başlangıcı rekorla yaptı

Microsoft‘un Xbox One için etkinleştirdiği Twitch uygulaması rekor bir sayıyla internete giriş yaptı. Microsoft’a göre uygulama sayesinde konsolun kullanılabilirliği arttı.

Türkiye’de de son dönemlerde oldukça popüler hale gelen Twitch üzerinden yayın yapma durumu sonunda Xbox One için de başlamış oldu. 11 Mart’ta çıkan uygulamayla günümüze kadar 23 milyon dakika yayın yapıldığı açıklanırken bunlardan 2,7 milyonu da uygulamanın ilk çıktığı gün gerçekleşti. Uygulama ile en çok yayını yapılan oyun ise Titanfall. Tabii bu Titanfall’un geliştiricileri için de Microsoft için de büyük bir sürpriz olmadı, çünkü uygulama ve oyun aynı tarihte çıkmıştı. Microsoft konuyla ilgili durum değerlendirmesini ise şu şekilde yapıyor: “Başka bir konsolun bir ayda elde ettiği sayıya biz bir haftada ulaştık.”
xboxvsps

Bu “başka bir konsol”un PlayStation 4 olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Fakat Microsoft’un gözden kaçırdığı şey PlayStation 4’ün çıkar çıkmaz bu uygulamayı etkin kıldığı. Xbox One için tam 4 ay sonra çıkan uygulama hali hazırda Xbox almış tüm kitlenin bir anda elinin altına düşerken, PlayStation 4 kullanıcı sayısını satış hızıyla aynı doğrultuda arttırabildi. Geç olsun güç olmasın mantığıyla hareket eden Microsoft’un bu mutluluğunun gelecekte de sürmesi için daha hızlı ve objektif çalışması gerekecek.

İLGİLİ HABERLER