reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Mixer

Twitch rakibi Mixer’da Türkçe sürprizi

Microsoft, Twitch’e rakip olarak geliştirdiği Mixer servisine Türkçe dil desteği ekledi. Sürecin en güzel yanı ise bu desteğin sadece arayüzle alakalı olmaması.

Mixer, yazılım devi tarafından direkt olarak Twitch‘in karşısına konumlandırılıyor. Şirket servisini “canlı oyun yayınlarında izleyenlere gerçek zamanlı etki ve katılım sunan tek yeni nesil yayın hizmetidir” şeklinde tanıtıyor. Bu açıdan oldukça iddialı olan firma, Mixer.com’da artık Türkçe dil desteği sunuyor. 21 farklı diğer dil desteğiyle gelen Türkçe, sistenin arayüzünü Türkçe hale getiriyor. Ancak esas önemli nokta yayın seçiminde ortaya çıkıyor. Artık kişiler sadece Türkçe dilde yayın yapan kişileri filtreleyebiliyor. Bu da yayın arama sürecini bizler için çok daha kolay ve efektif hale getiriyor.

Microsoft Mixer ile alanda oldukça iddialı

Hatırı sayılır bir süredir hayatına devam eden platform, FTL teknolojisi kullanıyor. Şirketin “ışıktan daha hızlı” diye tanıttığı bu özellik, yayınların sadece 1 saniye gecikmeyle alınmasını sağlıyor. Windows sistemler yanında Xbox One‘da da bulunan canlı oyun servisi, kişileri oyunun parçası haline getirebiliyor. Bu noktada izleyiciler yayıncıya anlık bildirimler yapabiliyor ve böylece etkileşim arttırılabiliyor. Oldukça da güzel bir arayüzü bulunan platform, bakalım Twitch karşısında hayatta kalabilecek mi?