reklamı kapat

POPÜLER

twitch-xbox one

Xbox One’a Twitch üzerinden canlı oyun yayını özelliği geliyor

Xbox One kullanıcıları yakında oyunlarını internet ortamında canlı olarak yayınlama, canlı yayınlanan oyun oturumlarını izleyebilme ve oyunlardan istedikleri kesitleri daha sonra izlemek için saklama gibi olanaklara sahip olacaklar. Popüler yayın servisi Twitch aracılığıyla kullanıma açılan bu özellikler oyunseverler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Canlı oyun yayını ilk olarak Microsoft‘un Titanfall adlı oyunun çıkışıyla birlikte 11 Mart’ta yayınlayacağı bir yazılım güncellemesiyle kullanacılar tarafından deneyimlenebilecek.

ABC News tarafından yayınlanan haberde Twitch CEO’su Emmett Shear’ın belirttiğine göre söz konusu yenilik kullanıcılara oyunlarını internet ortamında yayınlama ve bir Xbox oyunu partisine katılma gibi olanaklar sunacak. Kullanıcılar ayrıca Xbox One’ın Kinect kamerasını da yayın esnasında kullanabilecek.

Xbox One sahiplerinin daha önce yalnızca Twitch yayınlarını konsolları aracılığıyla izleme ya da kaydedilen oyun kesitlerini sisteme yükleme olanağına sahip oldukları göz önünde bulundurulursa yeni özelliklerin kullanıcıların oyun deneyimini ne kadar çok güçlendireceği anlaşılabilir.

2011 yılında kurulan ve kurulduğu tarihten beri giderek büyümeye devam eden Twitch, oyunseverlerin en çok ilgi gösterdiği platformlardan biri olmaya devam ediyor. Halihazırda 1 milyondan fazla yayıncıya ev sahipliği yapan sitenin internet trafiğinin Hulu ve Amazon‘dan daha fazla olduğu belirtmeden geçmeyelim. Xbox One’ı geçtiğimiz kasım ayında piyasaya süren Microsoft, konsolun canlı oyun yayınına olanak tanıyacağına dair vermiş olduğu sözü de gelecek ay içinde böylece tutmuş olacak.

YORUMLAR