reklamı kapat

POPÜLER

Patent davasında Steve Jobs’ın Google rekabeti ile ilgili epostası ortaya çıktı

Apple ile Samsung arasındaki patent davası oldukça çetin geçen duruşmalara sahne olurken daha önce ortaya çıkmamış ilginç belgelerin de gün yüzüne çıkmasını sağlıyor. Son duruşmada Samsung’un avukatı, Apple’ın asıl amacının Google Android işletim sistemi ve onu kullanan akıllı telefonlara saldırmak olduğunu açıkladı.

Bu iddiaya kanıt olarak ise Apple’ın kurucularından Steve Jobs‘ın vefatından bir sene önce, 2010 yılında Apple yönetimine yolladığı bir e-postayı mahkemeye sundu. E-postanın içeriğinde Steve Jobs, iPhone’un Android’e göre geride kaldığı kablosuz erişim noktası oluşturma ve ses tanıma gibi noktalarda Android’in muhakkak yakalanması gerektiğini, bunların yanı sıra; rehber, takvim ve e-postaların bulut hesabına entegre edilmesinde Google’ın Apple’a göre çok önde olduğunu vurguluyor.

Jobs, e-postasında Apple’ın akıllı telefon pazarında Google ile “kutsal savaş” içerisinde olduğunu da belirterek bu durumu ne kadar önemsediğini ifade ediyor. Steve Jobs, e-postayı Apple CEO’luğu görevini Tim Cook’a devretmeden bir yıl önce yollamış ve devirden iki ay sonra hayatını kaybetmişti. Apple’ın sesli asistanı Siri ise 2011 yılında iPhone’lardaki yerini almıştı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Patent davasında Steve Jobs’ın Google rekabeti ile ilgili epostası ortaya çıktı” için 3 cevap

 1. garenyondem dedi ki:

  Epostayı nasıl ele geçirmiş Samsung? Steve Jobs gmail’den atmamıştır herhalde mailini. Haberlerinize kaynak eklemelisiniz…

 2. Burak Özdoğan dedi ki:

  Merhaba,

  Habere konu duruşma, birden fazla gazete ve haber ajansının muhabiri tarafından takip edilmekte ve duruşmalarda geçen tüm detaylar anlık olarak birden fazla kaynaktan kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Reuters muhabiri Dan Levine https://twitter.com/FedcourtJunkie bu gazetecilerden biridir. Diğer taraftan duruşma ve haber konusu eposta WSJ, FT, BI gibi birden fazla kaynakta görülmektedir.

  Epostayı Samsung avukatlarının nasıl ele geçirdiğine dair (büyük ihtimalle) mahkemede bir konuşma geçmediği için bu konuda kayıtlara yansıyan bir bilgi bulunmuyor. Ancak bu durum Amerika merkezli davalarda çok da şaşırtıcı bulunmuyor. Bu tip davalarda daha önce Apple’ın da benzer kanıtları mahkemeye sunduğu biliniyor. Bknz. http://www.forbes.com/sites/briancaulfield/2012/08/06/iphone-sparked-crisis-of-design-at-samsung/

  Habere yorumunuz ve katkınız için teşekkür ederiz.

 3. garenyondem dedi ki:

  teşekkürler