reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Top Gun

İlk filmden neredeyse 30 yıl sonra Top Gun’ın ikinci filmi de çekilecek

1986’da gösterime girdikten sonra ABD’deki hava kuvvetleri başvurularının yüzde 500 artmasına neden olan Top Gun’ın sanatsal kalitesi tartışılır olsa da, 80’li yıllarda belleklere kazınmış bir efsane olduğuna şüphe yok. İkinci bir Top Gun filminin yapılıp yapılmayacağı, filmin gösterime girişinden neredeyse 30 yıl sonra dahi film severler arasında güncelliğini koruyan bir tartışma. Ancak ilk filmin de prodüktörlerinden biri olan Jerry Bruckheimer’ın kısa bir süre önce yaptığı açıklamaya göre Top Gun 2 birkaç yıl içinde pekala da geliyor!

The Huffington Post ile geçtiğimiz hafta bir röportaj gerçekleştiren Jerry Bruckheimer, ikinci filmin yapım aşamasına giderek daha yaklaştıklarını belirtti. İlk filmin yönetmeni Tony Scott’ın ikinci filmi de çekmesi için 2010 yılında görüşmeler yapılmış ancak Scott’ın 2012’de yaşamına son vermesiyle bu planın gerçekleştirilmesi mümkün olmamıştı.

Top Gun
Şansa bakın ki Tony Scott vefatından önce ikinci Top Gun filminin konusunu Bruckheimer’a açıklamış. Buna göre, insansız hava araçlarının pilotları gereksiz kıldığı bir dünyada geçen yeni filmde, ilk filmin başına buyruk pilotu Pete “Maverick” Mitchell (Tom Cruise) pilotlara hala ihtiyaç olduğunu göstermek üzere işe koyulacak.

Tom Cruise’un aşırı yoğun çekim programı nedeniyle bir türlü görüşmeleri başlatamadıklarını belirten Bruckheimer’ın Cruise’u ne yapıp edip ikna edeceğini umuyoruz. Henüz yönetmeni de belli olmayan ikinci filmin ne zaman çekileceği belli olmasa da, Bruckheimer’ın prodüksiyon şirketinin yakında resmi bir açıklama yapması bekleniyor.