reklamı kapat

POPÜLER

Zombieland 2

Deadpool’un senaristlerinden Zombieland 2 müjdesi

Tüm zamanların en eğlenceli zombi filmi geri dönüyor. Hem de orijinal ekiple beraber. Zombieland 2, 10 yıllık aranın ardından vizyon hazırlığına başlıyor.

Neredeyse 10. yaşını kutlamaya hazırlanan Zombieland filmi 2009’da hayatımıza girmişti. Korku-komedi sınıfında kendine yer bulan film, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone ve Abigail Breslin’i başrole oturtuyordu. 2004 çıkışlı Shaun of the Dead gibi, zombi temasına eğlenceyi dahil eden film, keyifli bir aksiyon ortaya sunmuştu. Şimdi neredeyse üzerinden 10 yıl geçtikten sonra Zombieland 2 resmi olarak duyuruldu. THR‘nin özel haberine göre sadece oyuncular değil, yönetmen ve senaristler de geri dönüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deadpool’un senaristlerinden…

Filmin yönetmeni, ilk filmi de yöneten Ruben Fleischer olarak açıklandı. Fleischer’ın vizyona girmek için hazırlanan son filminin Tom Hardy’li Venom olduğunu da ekleyelim. İlk filmin senaristleri Paul Wernick ve Rhett Reese de ikinci filmin senaryosunu üstleniyor. Bu ikiliyi ise son dönemlerde ağırlıklı olarak Deadpool filmlerindeki başarılarıyla duymuştuk. Filmin Ocak 2019’da çekimlerinin başlaması bekleniyor. Vizyon tarihi olaraksa Ekim 2019 gösteriliyor. İlk film de Ekim 2009 da vizyondaki yerini almıştı. Yani 10. yıl kutlaması bizi bekliyor. Filmde evrimleşmiş yeni zombi türleri ve hayatta kalan yeni insanların yer alacağı belirtiliyor.

24 milyon doların da altındaki bütçesiyle ilk film Amerika içi 75 milyon dolar, globalde ise 102,3 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Eleştirmenlerden de pozitif yorumlar almayı başaran filmin devam filmi üzerindeki baskı da daha büyük anlayacağınız. Yeni filmin bütçesi ise açıklanmış değil. Ancak ilk filme kıyasla daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Haberin devamında ilk filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

Zombieland fragmanı