reklamı kapat

POPÜLER

The Dead Don’t Die fragmanı

Efsane kadrosuyla zombi filmlerine yeni soluk: The Dead Don’t Die [Video]

Zombieland 2 beklerken yeni bir zombi komedisiyle baş başayız. The Dead Don’t Die, ünlüler geçidiyle geri sayımı başlattı.

Yazar ve yönetmen Jim Jarmusch, konfor alanının dışına çıkarak bizi bir zombi komedisi olan The Dead Don’t Die ile buluşturmaya hazırlanıyor. Filmin kadrosu ise konusunun önüne geçiyor. Adam Driver, Bill Murray, Tom Waits, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Carol Kane, Danny Glover, RZA ve Iggy Pop’u buluşturan film Jarmusch’un ünlü geçidine dönüşuyor. Jarmusch çalışmaktan keyif aldığı oyuncuları tek çatıda topluyor. Zombi komedisine dahil olan karakterlerimiz ise standart yapımların aksine bu yaratıklardan hayli haberdar görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ölüler uyanıyor

Film hemen her zombi filminde yaşanan olay akışını benimsiyor. Kasabada her şey normal bir şekilde ilerlerken ölüler birden mezarlarından ayaklanıyor ve ilk buldukları insana saldırıyor. Bunu yapan vahşi bir hayvan mıydı diye tartışırlarken komiserlerden biri olan Ronald Peterson (Adam Driver) bunu zombilerin yaptığını belirtiyor. Daha sonra filmde samuray kılıçlı bir karakter klişesini dahi görüyoruz. Otomobilden sarkarak savrulan havalı machete sahnelerinin ise gerçekte nasıl olacağını film birebir gösteriyor. Yapım Zombieland 2 öncesi benzer bir film izlemek isteyenler için keyifli bir alternatif oluyor. 14 Haziran’da vizyona girecek olan The Dead Don’t Die’ın fragmanına haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.