reklamı kapat

POPÜLER

Sony MDR-HW700DS

Dünyanın 9.1 kanal ses veren ilk kablosuz kulaklığı: Sony MDR-HW700DS

Yalnızca görüntü değil ses teknolojilerine de ciddi yatırımlar yapan Sony, ev sineması deneyimini zenginleştirmeyi amaçlayan dünyanın 9.1 kanal ses desteğine sahip ilk kulaklığı MDR-HW700DS’i duyurdu. İzlenen içeriğe göre farklı ses modlarıyla gelen ve bu sayede en ideal ses kalitesini vadeden kulaklık, sıkıştırılmamış seslerin transferini kablosuz olarak gerçekleştiriyor. Sesin kablosuz olarak taşınması, gürültüleri ve ortamdaki diğer cihazların neden olduğu parazitlerin önüne geçiyor.

Sony MDR-HW700DS
Sony Pictures Entertainment’ın Oscar ödüllü ses editörü Tom McCarthy’nin imzasını taşıyan yeni “Sinema” modu, sinema ortamında film izliyormuş etkisi vermeyi başarıyor. Özel bir ekip tarafından geliştirilen “Oyun” modu oyunun içindeymiş gibi hissettirmeyi, “Ses” modu ise favori televizyon programlarında konuşmaların ön planda olmasını sağlıyor. Sony’ye özel Virtualphones teknolojisi ise çok kanallı hoparlörlerin sunduğu derinlik ve zenginlikle ses üreterek, dinleyeni çevreleyen akustik bir ortam yaratıyor. 5.1 kanallı çevresel hoparlörlere ek olarak kulaklık içinde iki adet yüksek arka ve iki adet de yüksek ön kanal ses veren hoparlörler bulunuyor. 9.1 kanal ses, kullanıcısını içine alan, çok daha gerçekçi ve etkileyici bir seyir deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. HDMI üzerinden kablosuz ses aktarımı yapan kulaklık 2.4GHz ve 5GHz kablosuz bantlarında çalışabiliyor.

Sony MDR-HW700DS
Basınca karşı duyarlı kulak yastıklarıyla uzun süreli kullanımlarda dahi rahatlıktan ödün vermeyen MDR-HW700DS, 50mm’lik sürücüleriyle derin baslar ve güçlü ses veriyor. 12 saatlik pil ömrü, kulaklığın yeniden şarja ihtiyaç duymadan uzun süre kullanılabilmesini sağlıyor. Fiyatı açıklanmayan kulaklık bu ay içinde Avrupa’da satışa sunulacak.