reklamı kapat

POPÜLER

John Wick 3

John Wick 3’ün isim gizemi son buldu

Başrolünde Keanu Reeves‘in yer aldığı John Wick’in beyaz perde macerasının devam edeceğini zaten biliyorduk. Hatta üçüncü filmin çekimleri çoktan başlamıştı. Sonunda heyecan uyandıran projenin adı da belli oldu.

Aslına bakarsanız John Wick‘in seriden bağımsız farklı bir isminin olmasını beklemiyorduk. Bunun en önemli nedeni de serinin ikinci filmi olmuştu. Orijinal filmin basit ve akılda kalıcı isim tercihinden sonra devam filmi John Wick: Chapter 2 (İkinci Bölüm) olarak adlandırılmıştı. Bu sebeple üçüncü filmde sadece sayı kısmının değişeceği tahmin ediliyordu. Fakat beklenmedik bir şey oldu. Merak edilen projenin adı John Wick 3: Parabellum olarak açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bu isim tercihinin arkasında şahane bir hikaye var. Paylaşılan detaylara bakılırsa Parabellum latince bir kelime. Kaynağı ise meşhur latince bir söz olan “Si vis pacem para bellum” Bu tabirin Türkçe karşılığı ise “Barış istiyorsan savaşa hazır ol” Buradan da alıyoruz ki John Wick’in huzura erebilmesi için önce dişe diş, kana kan bir mücadeleyi göze alması gerekecek. Ona bu macerasında Oscar Ödüllü oyuncu Halle Berry eşlik edecek. New York’ta başlayacak filmin 17 Nisan 2019‘da gösterime başlaması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

John Wick 2 fragmanı