reklamı kapat

POPÜLER

Godzilla’nın ikinci filmi kesinleşti!

Daha geçtiğimiz hafta gösterime girmesinin ardında gişelerde çok başarılı sonuçlar getiren Godzilla‘nın gördüğü rağbetin ardından ikinci filmin çekileceği kesinleşti. Yeni film de ilki kadar başarılı olacak mı dersiniz?

Henüz ortada hiçbir detay bulunmasa da ikinci filmi de birinci filmin yönetmeni Gareth Edwards‘ın yönetmesi bekleniyor. Macera/bilimkurgu türündeki filme Christopher Nolan‘ın Batman serisindekine benzer gerçekçi bir yaklaşım getirmesinin yanı sıra, anlatım tekniği olarak Spielberg‘e benzer bir tutum takınan Edwards, ikinci bir film yapılması durumunda ilk filmdeki yaklaşımını sürdüreceğini açıklamıştı. Tıpkı Spielberg gibi filmin ilk yarısını tehlikeden bahsederek geçirip gerilimi doruğa çıkardıktan sonra tehlikenin kendisini, yani canavarı ikinci yarıda gösteren Edwards’ın bu tekniği ikinci filmde uygulaması için ya filme yeni ve esrarengiz yaratıklar eklemesi ya da Godzilla’nın kendisinde bir değişiklik yaparak belki daha korkunç bir Godzilla’yı karşımıza çıkarması gerekiyor.

Bir haftada getirdiği hasılatı 200 milyon doları aşan Godzilla’nın ikinci filmine ilişkin yeni detaylar geldikçe paylaşacağız. İşin başında Gareth Edwards kadar işini ciddiye alan bir yönetmenin yanı sıra birbirinden yetenekli oyuncular olunca Godzilla’nın ikincisi, üçüncüsü, beşincisi; kısacası tüm filmlerini zevkle haber yapmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR