reklamı kapat

POPÜLER

Episode VII’den sonraki “yeni” Star Wars’un yönetmeni belli oldu

2015’te J.J. Abrams yönetmenliğinde çıkacak olan Star Wars: Episode VII‘ye ilişkin bilgiler dahi kısıtlıyken, Episode VII’den sonraki filmin hem yönetmeni hem de çıkış tarihi açıklandı.

Öncelikle VII’nci bölümün ardından gelecek Star Wars filmlerinin seriye dahil olmayan, kendi içinde bir bütünlüğe sahip olan ayrı filmler olacağını belirtelim. J.J. Abrams’ın Star Wars: Episode VII’sinden bir yıl sonra, 16 Aralık 2016’da çıkacağı açıklanan filmin yönetmeni de Godzilla’nın gişe başarısıyla popülaritesi doruğa çıkmış olan Gareth Edwards olacak.


Yeni filmin konusu resmi olarak açıklanmamış olsa da, Lucasfilm’in sahibi Disney daha önce bu filmlerin Yoda, Boba Fett ve Han Solo gibi karakterlerin ortaya çıkışını konu alacağını belirtmişti. İlk filmin senaristliğini ise Gary Whitta üstlenecek.

Geçtiğimiz ay üst üste gelen kadro açıklamaları ve orijinal üçlünün geri döneceğine ilişkin doğrulamanın ardından gelen bu haber de Star Wars hayranlarının heyecanını pekiştirecek gibi. Seriden ayrı filmlerin yapılacağı duyurusu pek çok hayranı endişelendirmiş olsa da, Edwards gibi işini hayli ciddiye alan bir yönetmenin varlığı endişeleri bir nebze de olsa dindirecektir.

YORUMLAR