reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo’nun Windows Phone telefonu ve giyilebilir cihazı bu yıl tanıtılabilir

Lenovo‘nun kıdemli başkan yardımcısı Liu Jun’un verdiği bir demece göre şirket Windows Phone tabanlı ilk telefonunu bu yıl içinde duyurabilir. Lenovo Windows Phone’un 2014’ün yaz aylarında çıkacağı dedikoduları böylece doğrulanmaya oldukça yaklaşmış oluyor.

Geçtiğimiz şubat ayında MWC öncesinde düzenlenen bir basın toplantısında açıklanan Windows Phone üretici ortakları listesinde de yer alan Lenovo’nun yeni akıllı telefon modeline dair ayrıntılar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. WPCentral sitesi de söz konusu cihazın 4,5-5 inç arasında değişen giriş-orta seviye bir telefon olacağını tahmin ediyor.

Mobile Geeks sitesi, Lenovo’nun ayrıca yine bu yıl içinde Android Wear ile çalışan bir akıllı saat çıkaracağını da iddia ediyor. 2014’ün sonunda ya da 2015’in başında tanıtılacağı düşünülen akıllı saatle ilgili detaylar henüz belirgin değil. Diğer yandan, Lenovo tarafından satın alınan Motorola‘nın Moto 360 adlı iddialı bir Android Wear akıllı saat hazırlığında olduğunu göz önünde bulundurursak, Lenovo’nun başka bir akıllı saat çıkarmayı hedeflemesi çok da doğru bir hamle değil gibi.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.