reklamı kapat

POPÜLER

Crytek de MOBA modasına uydu [Video]

Popüler kavramların hemen hemen her firma tarafından sonuna kadar tüketilmesi oldukça alışılagelmiş bir durum. Oyun dünyasında da bu şekilde işleyen bu tutum yeni modayı iyice yayma konusunda ısrarlı. Artık her oyunu çevrimiçi yapmanın da ötesinde her firmanın bir MOBA’sı (Multiplayer Online Battle Arena: Çevrimiçi Çok Oyunculu Savaş Arenası),  olmazsa hatırımız kalıyor. Crysis ve Ryse: Son of Rome oyunlarının geliştiricisi Crytek de modaya uyarak yeni oyununu tanıttı.

Crytek’in yeni oyunu Arena of Fate, yayınlanan kısa fragmanında “MOBA” etiketiyle tanıtılmıyor. Ancak oyuna genel bir bakış attığımızda çevrimiçi çok oyunculu oyun, 5’e 5 savaşlar içeriyor. Yani MOBA. Oyunun ilgi çekici yanı ise içinde barındırdığı karakterler. Hepimizin az çok tanıdığı, “ünlü” karakterleri arenaya getiren Crytek, Kırmızı Başlıklı Kız’dan Frankenstein’ın yaratığına kadar kimseyi atlamamış. Tesla bile var!

Her karakterin kendine ait özellikleri de bulunmakta. Örneğin Frankenstein’ın yaratığının özelliği ölümden dönebiliyor oluşu. Karındeşen Jack ise düşmanlarını satırıyla parçalıyor. Gelecek ay gerçekleşecek olan E3 konferansında oynanabilecek olan oyun, Crytek’in yapacağı sunumla da detay kazanacak. Bu yaz PC için ön beta sürümü yayınlayacak olan Arena of Fate’i denemek istiyorsanız betası için buradan kayıt yaptırabilirsiniz. Oyun konsollara da gelecek ancak Crytek henüz hangi konsollar için çıkacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı.

VİDEO