reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçekliğe yatırım yapıyor

Apple merakla beklenen çeyrek sonuçlarını nihayet açıkladı. Satışlar yıllık bazda gerileme yaşasa da tahminlerin yine de biraz üzerine çıkmayı başardı. Tim Cook’un çeyrek rakamlarının açıklandığı toplantıda söyledikleri ise Apple’ın gelecekte ne gibi planları olduğunu açığa çıkardı.

Mali raporların açıklandığı toplantılara yatırımcılar katılıyor ve soru sorabiliyor. Tim Cook istese bu soruların etrafından dolaşabilir ancak bu toplantıda sorulan bir soruya gayet net bir cevap vererek şaşırttı. Pokemon GO ve artırılmış gerçekliğin geleceğiyle alakalı olarak gelen soruyu yanıtlayan Cook, artırılmış gerçekliğin büyük bir potansiyeli olduğunu ve bu nedenle de söz konusu teknolojiye yatırımlar yaptıklarını açıkladı. Pokemon GO‘nun oldukça popüler olduğuna da değinerek etrafta iPhone ile Pokemon GO oynayan birçok kişi olduğunu belirterek AR uygulamalarının ne kadar başarılı olabildiğini ifade etti.

Google şu sıralar sanal gerçekliğe yaptığı yatırımlarla gündeme geliyor. Aynı şekilde Facebook ve Samsung’un da sanal gerçeklik alanında aktif bir rol oynuyor. Ancak Apple’ın yaptığı açıklamalara bakılırsa şirket daha çok artırılmış gerçeklikle ilgileniyor. Bu da Microsoft ve Apple’ın artırılmış gerçeklik konusunda büyük bir rekabet yaşayabileceğini gösteriyor.