reklamı kapat

POPÜLER

tim cook artırılmış gerçeklik iPhone X
tim cook arttırılmış gerçeklik ve iphone x

Tim Cook’tan artırılmış gerçeklik ve iPhone X hakkında önemli açıklamalar [Video]

Apple CEO’su Tim Cook, Buzzfeed’in yaptığı röportaj kapsamında artırılmış gerçeklik (AR – Augmented Reality) ve iPhone X hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Şirket yöneticilerinden Angela Ahrendts ile beraber röportaj veren Tim Cook, bu açıklamaları yeni açılan Chicago Apple Store içerisinde yaptı. Bu noktada CEO ilk olarak artırılmış gerçeklik tarafı hakkında konuştu. 2008 yılında App Store‘u kurduklarında birçok kişinin bu platformu kullanmayacağını belirttiğini söyleyen Cook, günümüzde uygulamasız bir hayatın hayal dahi edilmediğini belirtti. Benzer durumun artırılmış gerçeklik için de olacağını söyleyen Cook, AR’ın her şeyi değiştireceğini sözlerine ekledi. Alışverişten oyuna ve eğlenceye kadar birçok alanın AR ile farklılaşacağını söyleyen CEO, AR’ın belirli bir süre sonra “onsuz yaşanamaz” bir alan halini alacağını belirtti. Bu açıdan artırılmış gerçekliğin geleceğine çok büyük önem veren Cook, bu alana olan hayranlığını bir kez daha göstermiş oldu.

Tim Cook: Artırılmış gerçeklik ve iPhone X geleceğimizin bir parçası

Cook aynı zamanda beklenen yeni iPhone modeli için de konuştu. Stok sorunlarını çözmek için büyük bir çabayla çalıştıklarını belirten CEO, bu konuda kesin bir açıklama ise maalesef yapamadı. İlk aşamada 3 milyon adet iPhone X’in raflardaki yerini alacağı tahmin ediliyor ancak bu miktar talep karşısında çok düşük görünüyor. 999 dolarlık fiyatına rağmen herkesin beklediği telefon, satın alması en zor iPhone olacak.

Video