reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sony, akıllı robot köpek
Sony akıllı robot köpek
Sony akıllı robot köpek
Sony akıllı robot köpek

Sony’nin yeni sürprizi “akıllı robot köpek”

Japon teknoloji devi Sony, bugün garip bir teknolojik ürünle gündeme geldi. The Wall Street Journal’ın haberine göre şirket önümüzdeki ay akıllı robot köpek tanıtacak.

Advertisement

Bu fikir ikri size bir yerden tanıdık geliyor olabilir. Sony 2000’li yıllarda AIBO isimli robot köpek modelleri satışa sunmuştu. Bu ürünle uzun süre gündemde kalan şirket, şimdi yeni bir robot hazırlığında. Akıllı işlem yetenekleriyle hazırlandığı belirtilen robot, söylendiği kadarıyla gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip olacak. Yani Wi-Fi üzerinden internete bağlanabilecek ürün, gelişmiş hareket kabiliyetiyle karşımıza çıkacak. Evdeki diğer akıllı cihazlarla bağlantı kurabilecek olan robot, gelişen teknolojiler düşünüldüğünde yapay zekadan yararlanabilecek. Ürün büyük ihtimalle hoparlör ile mikrofon sistemiyle çevresindekilerle de konuşabilecek. Robot köpeğin resmi lansmanı ise kasım ayında gerçekleştirilecek.

Evlerimizin yeni üyesi Sony akıllı robot köpek olabilir mi?

İlk modellerini tam 2.500 dolar fiyat etiketiyle satan Sony, yeni modele ne kadar fiyat biçecek henüz bilinmiyor. Artık her ürünün akıllı takısı aldığı göz önüne alındığı zaman çok şaşırtıcı gelmeyen robot köpek, özellikle Uzak Doğu’ya odaklanacak. Bu noktada cevabı tahmin etsek de sormak istiyoruz. Evinizde robot bir köpek ister miydiniz?