reklamı kapat

POPÜLER

tim cook

Tim Cook’un açıklaması iPhone’da artırılmış gerçeklik iddialarını güçlendiriyor

Apple CEO’su Tim Cook, Londra’ya gerçekleştirdiği seyahatte mobil platformun başarılı oyunlarından Monument Valley’nin geliştiricileriyle bir araya geldi. Ustwo oyun stüdyosunu ziyaret eden Cook, daha sonrasında The Independent gazetesine röportaj verdi. David Phelan ile röportaj gerçekleştiren Cook, artırılmış gerçeklikle ilgili düşüncelerini belirtti.

Advertisement

Daha önceden sanal gerçeklik teknolojisi yerine artırılmış gerçeklik teknolojisini tercih ettiğini açıklayan Tim Cook, bu teknolojinin akıllı telefonlar gibi büyük bir fikir olarak gördüğünü dile getirdi. Artırılmış gerçeklik için oldukça heyacanlı 0lduğunu belirten Cook, bu teknolojinin insanların hayatlarını kolaylaştıracağını ifade etti. Sanal gerçeklik teknolojisinde insanların dünyadan soyutlandığını artırılmış gerçeklik teknolojisinde ise buna gerek kalınmadığını söyleyen Cook, insanların artırılmış gerçeklik teknolojisiyle iletişim kurmaya devam edebildiklerini dile getirdi. İnsanların günlük yaşamlarında artırılmış gerçeklik teknolojisinin büyük kolaylık sağlayacağını belirten ünlü isim bu sebepten ötürü çok heyecanlı olduğunu vurguladı.

Apple CEO’su Tim Cook’un yapmış olduğu bu açıklamalar Apple’ın bu teknolojiye yatırım yapabileceği iddialarını kuvvetlendiriyor. Geçtiğimiz yılın kasım ayında paylaştığımız bir haberde iPhone’un kamera uygulamasına bazı artırılmış gerçeklik özelliklerinin gelebileceğini sizlere aktarmıştık. Söz konusu teknolojiyle fotoğrafın analiz edilerek daha iyi fotoğraf çekilebilmesi için kullanıcıya bilgiler aktarılabileceği, konum vb. bilgilerin ekranda gösterilebileceği ve fotoğrafa bazı objelerin eklenebileceği ifade edilmişti.